Черкащани вже шість років не можуть дочекатися від кредитних спілок 100 мільйонів доларів

14 вересня 2015, 12:04

спілки

100 мільйонів доларів становить борг кредитних спілок перед черкаськими вкладниками. Цю цифру озвучив голова ГО «Досить нас дурити» Володимир Стадник під час наради, яку провела Валентина Коваленко за участі постраждалих вкладників та керівництва силових структур Черкащини. Учасники наради обговорили основні «больові точки» та намітили певні кроки для покращення ситуації.

Правоохоронці доповіли, що по декількох черкаських кредитних спілках відкрито кримінальні провадження, розгляд яких триває. Процес затримує необхідність проведення судово-економічної експертизи, на яку в Україні досить велика черга. Однак силовики запевнили, що по черкаських справах експертизи мають бути проведені вже цієї осені. Якщо буде доведено, що в діях керівництва кредитних спілок був злий умисел, то справи передадуть до суду.

Натомість постраждалі вкладники висловили незадоволення затягуванням у розслідуванні цих справ. Подекуди розгляд триває вже 6 років. Також вони зазначили, що зацікавлені не тільки в тому, щоб керівний склад спілок поніс покарання, а щоб їм повернули їхні кошти. Вихід з ситуації вони вбачають у тому, щоб на державному або обласному рівні був створений фонд гарантування вкладів для вкладників кредитних спілок.

Валентина Коваленко запевнила, що зацікавлена в тому, щоб зрушити це питання з мертвої точки. Вона зазначила, що вивчить досвід інших областей у тому, як вони вирішують згадану проблему. Якщо знайдеться позитивний приклад, то він може бути застосований і на Черкащині. Також голова обласної ради зауважила, що вже підготовлено звернення до Верховної Ради України з проханням вжити заходів щодо визначення на законодавчому рівні порядку відшкодування державою шкоди, завданої потерпілому внаслідок кримінального правопорушення. Це звернення розглядатимуть на найближчий сесії облради.
За інформацією прес-служби Черкаської облради.

Інвестиції, страхування, міжнародні фінанси, право та нерухомість - останні новини фінансового світу на vesti-ukr.com/strana. Будь обізнаним!

Вгору