Черкащани вимагають припинити знищення дерев у місті

13 лютого 2018, 18:41

Припинити масове варварське знищення зелених насаджень на території міста, що проводиться під виглядом так званого «кронування» або «топінгу» вимагають жителі Черкас. Відповідна петиція була розміщена на сайті Черкаської міської ради.

Автори петиції впевнені, що подібне поводження з зеленими насадженнями призводить до катастрофічного збільшення температури навколишнього середовища влітку, відсутності затінення на вулицях; голі стовбури дерев не в стані поглинати викиди СО2 та пилу, як це роблять листяні маси великих крон. Дерева, що зазнали обрізання до стовбура гинуть протягом 5-10 років.

Таке "кронування" відбувається в порушення Наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України №105 від 10.04.2006 «Про затвердження Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України», яке передбачає лише санітарне, формуальне та омолоджувальне обрізання.

Також природозахисники наполягають на тому, що подібна діяльність є незаконною і винуватці повинні нести кримінальну та адміністративну відповідальність.

Автори петиції вимагають взяти на контроль обрізання дерев в м.Черкаси; заборонити виконувати такі роботи підрядникам, що мають безпосередню вигоду від кількості спиляного (фірми, що торгують деревиною тощо) та запровадити програму відновлення знищених насаджень та активного озеленення міста.

Коментарі

Прапорщик сказав:

Якби тим що знущаються над деревами руки обрізать, цікаво вони у них відростуть?

Вгору