У Національній опері вітали майстрів слова. У Києві пізно ввечері закінчилось урочисте нагородження переможців міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова». Змаганню рукописів та кіносценаріїв уже 15 років, і за цей час воно стало подією. Перед відкриттям нових імен шанують класиків. Лейтмотив конкурсу ‒ «Розстріляне відродження» ‒ згадали танцями та кінохронікою. Нині в літературі ‒ знову відродження. І тепер воно житиме, вірять письменники, інформує ТСН.
«Починаючи від Майдану попит на українську книжку зріс, зараз українська література – у лідерах, навіть російськомовна література відпочиває», ‒ каже письменник Василь Шкляр. Більшість тем ‒ про війну та революцію. Те, що є кому писати історію ‒ це заслуга цього конкурсу, каже досвідчений член журі. Віктор Андрієнко згадує: 15 років тому письменники були в депресії, нині вони ‒ представницький голос країни у світі.
Більше шести тисяч рукописів надіслали цього року на конкурс. Це ще не книжки, а просто ідеї. Але найкращі з них скоро вийдуть в друк та на екрани. Втім, премія ‒ лише оцінка професійних читачів. На полицях та в постановках будуть ті, кого полюбить масова публіка.
Серед переможців є й черкащани. Зокрема, в категорії «романи» ІІ премію отримали Світлана Горбань, Наталія Лапіна за твір «Роман з містом» м.Черкаси. Спеціальну відзнаку отримала за роман «Злі лелеки» Зінаїда Луценко з Черкаської області. Таку ж спеціальну відзнаку, але у номінації «Твори для дітей» та «Вибір видавця», вручили Марині Павленко за твір «Моя класнюча дівчинка». І наостанок «Пісенна лірика», спеціальну відзнаку «Найкраща військова пісня» від Центрального будинку офіцерів Збройних сил України отримав Володимир Даник за твір «Ми солдати України».
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram