Черкащани платитимуть більший штраф за викинуте в лісі сміття

27 лютого 2017, 19:38

За забруднення лісів зріс штраф: із 5-10 до 25-50 неоподатковуваних мінімумів. За зміни до деяких законодавчих актів щодо імплементації європейських екологічних норм про охорону середовища рідкісних видів тварин і рослин №2604 проголосували 254 депутати, пише Черкаський край.

Тепер порушення правил пожежної безпеки в лісах карається штрафом для громадян, збільшеним з 1-3 неоподатковуваних мінімумів до 5-15. Якщо необережне поводження з вогнем призведе до пожежі, штраф братимуть у розмірі 15-50 мінімумів. Для підприємства, яке працює без обладнання, що зменшує шкідливий вплив на ліси, штраф збільшиться із 3-7 неоподаткованих мінімумів до 15-35.

— Кошти адмінштрафів ідуть у місцеві бюджети, — зауважує начальник відділу лісового та мисливського господарства обласного управління лісового та мисливського господарстваВалентин Швець. — Сумніваюсь, що менше смітитимуть. У нас такий народ — уранці їдуть на роботу по околиці Дахнівки і виставляють з автомобілів на узбіччя пакети зі сміттям. Друге — спробуй людину упіймати за злочином і скласти протокол. Був один випадок, і той обернувся проти майстра лісу…

— Яке сміття найбільш небезпечне для лісів?

— Скло. Бо це лінза й може спричинити загоряння. Отруйні для живого відходи, батарейки, люмінесцентні лампи.

— Хто прибирає в лісі?

— Бувають масові заходи, як-то у квітні в день довкілля. А то це наша робота. Майстри лісу починають і закінчують день, прибираючи за недбалими в місцях придорожніх кемпінгів. Поки люди не поламають свою свідомість, нічого суттєво не зміниться.

Вгору