Черкащани дихали формальдегідом й іншою хімією

08 липня 2014, 19:22

Чим дихають Черкаси? Це досліджує лабораторія Черкаського обласного центру гідрометеорології. Її начальник Наталя Тімакова навела дані за перше півріччя 2014 року, інформує "Черкаський край".

— Оцінка стану забруднення атмосферного повітря в м. Черкаси здійснена за даними спостережень, які проводилися на трьох стаціонарних постах, розташованих за адресами: вул. Кірова, 68, Конєва, 4, Ватутіна, 146. В повітрі визначався вміст 18-ти забруднювальних домішок, включаючи вісім важких металів і бензопірен.

Основний обсяг визначень припадає на речовини, які мають найбільше розповсюдження: завислі речовини (пил), діоксиду сірки, оксид вуглецю, діоксиду азоту.

Середні концентрації за перше півріччя 2014 року становили по пилу 0,67 ГДК, по діоксиду сірки 0,44 ГДК, по діоксиду азоту 1,25 ГДК, по аміаку 1,25 ГДК, по формальдегіду 2,0 ГДК, по оксиду азоту 0,33 ГДК, по оксиду вуглецю 0,33 ГДК. Високе забруднення (вище 5 ГДК) у місті не спостерігалося. Найбільш забрудненими залишаються мікрорайон «Д» та центр міста.

— Чи відчуває «на нюх» людина такі перевищення — по діоксиду азоту, аміаку, формальдегіду? 

— Ні, ці речовини відчутні при значно вищих концентраціях.

— Як змінюється рівень забруднення повітря Черкас?

— Аналізуючи дані за багаторічний період, маємо суттєву тенденцію до покращання екологічного стану повітря. Комплексний індекс забруднення атмосфери (ІЗА) за перше півріччя ц.р. становив 5,97, це середній рівень. В той час як у 1990 році було 17,41 — високе забруднення.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору