Електромонтери Дмитро та Андрій два роки тому перекваліфікувалися на дизайнерів. Зі стартовим капіталом у дві зарплати розпочали виробництво в’язаних шапок. Проблеми виникли із пошуком подальшого фінансування: своїх грошей обмаль, а кредити дають під великі відсотки. Тож хлопці презентували власний проект на краудфандинговому сайті «Kickstarter», зібрали гроші та створили модернові чоловічі аксесуари - перші у світі алюмінієві метелики, інформує Радіо Свобода.
«Метелик ми ріжемо на лазерній установці, чистимо, обробляємо. Тоді виріб переходить вже до швеї - шиється перед, резинка, фурнітура. І вже потім кінцевий підсумок - упаковка і передача безпосередньо клієнту», - розповідає співрозробник Андрій Литвин.
Розробники алюмінієвих краваток-метеликів одразу орієнтувалися на закордон. Кажуть, там більший і попит на цей товар, і платоспроможність громадян. Такі новомодні чоловічі аксесуари черкащан купують у 24 країнах світу. Утім, лише півроку хлопці продають своїх метеликів на вітчизняному ринку. Причиною цьому була ситуація у країні.
«Ми уже більше почали займатися нашим ринком: налагоджуємо тут контакти, розповсюджуємо рекламу. І люди з кожним днем усе більше про нас дізнаються», - говорить Андрій.
За півтора року хлопці створили близько 600 краваток-метеликів. Один такий виготовляють кілька днів, і всі етапи виробництва відбуваються у Черкасах. Найбільше моделей із алюмінію, однак, є метелики зі шкіри та дерева.
«Брали по 6-7 метеликів, на різні події, заходи, для повсякденного життя. В основному беруть люди, яким подобаються метелики. Які їх колекціонують, носять, які таким чином підкреслюють свою індивідуальність», - говорить Андрій.
Продемонструвати алюмінієвий аксесуар розробники погоджуються на камеру
Однак, крім метеликів, хлопці пропонують близько 20 різновидів шапок, в’язані різнокольорові гетри і тапці. Усе - власного дизайну із урахуванням побажань клієнтів. Хоча, кажуть, зазвичай важко знайти якісний матеріал, відповідальних постачальників та працівників. А іноді бувають і проблеми зі збутом продукції.
Незважаючи на складнощі, зупинятися черкащани не збираються, бо мають плани і для закордонних, і для вітчизняних покупців.
«Найближчим часом хочемо запустити виробництво крутих чоловічих браслетів. І зараз співпрацюємо з майстрами, намагаємося розвити нішу, інакшу, ніж одяг. Це декор», - говорить співззасновник бренду Дмитро Саін.
А от мріють розробники алюмінієвих метеликів про відкриття першого в Черкасах шоу-руму. Хоча товари бренду вже представлені у більш ніж десяти українських шоу-румах та в одному італійському.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram