Черкащанка у Німеччині збирає допомогу для земляків, які воюють на сході

19 листопада 2014, 07:37

0c93095fffd1b6b054368cda92071007_XL

Українська громада в Німеччині активно допомагає українським військовим та постраждалим внаслідок бойових дій на Донбасі, інформує Німецька хвиля.

Волонтерська діяльність уродженки Черкас Інни Олійник розпочалася у травні. Разом з подругою вирішили зібрати кілька футболок для військових в Україні. Потім вона долучилася до родинної ініціативи волонтерів Дмитра та Ольги Пужай, і вже в серпні вони разом відправили 20-тонну вантажівку для бійців та поранених в зоні АТО. У цьому місяці готують наступну. Збирають і медикаменти, і медобладнання, і різне приладдя, одяг. Речі, за словами Інни, надходять зі всієї Німеччини. Їх привозять на склад у Франкфурті-на-Майні, який орендують волонтери. Проте доставити речі з одного кінця Німеччини в іншу інколи буває непросто.

Аби спростити процес, волонтери створили свою інтернет-карту. На ній відмічені міста та люди, які можуть забрати допомогу та передати її своїми каналами до Франкфурта. "Тягти цей "віз" волонтерства не просто, але вже не має сил його кинути, - каже Олійник. - Стільки зроблено, а скільки ще треба зробити!".

Волонтерка з Франкфурта-на-Майні, організаторка волонтерської групи "Франкфуртський обоз" Інна Олійник згадує також чимало випадків, коли німці, дізнавшись про ініціативи українських волонтерів, жертвували медикаменти і навіть самі пересилали їх до України, беручи на себе всі пов'язані з цим витрати. Аби залучити до волонтерських ініціатив українців більше німецьких громадян, потрібно передусім більше реклами німецькою мовою, впевнена волонтерка. Адже про українських волонтерів у Німеччині знають хіба що колеги, сусіди, знайомі та друзі представників самої української громади.

Сама Інна намагається розповсюджувати якомога більше інформації про волонтерські ініціативи в соціальних мережах. Зараз сторінка її групи в соціальній мережі Facebook налічує близько 650 членів. Серед них українці, росіяни, німці, грузини та громадяни інших держав.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору