Маєш бути і художником, і музикантом, і швачкою, – черкащанка розповіла, як бути мамою 10 дітей

03 листопада 2017, 23:22

2 листопада  у Єрківській об’єднаній територіальній громаді, що в Катеринопільському районі на Черкащині, відбулося офіційне відкриття сучасного Центру надання адміністративних послуг. Тепер місцеві жителі зможуть отримати всі потрібні їм адмінпослуги в одному місці, не «мотаючись» у район. Послуги ЦНАП надає найрізноманітніші, починаючи від реєстрації немовлят до оформлення пенсій. От і у день офіційного відкриття, у Центрі видали свідоцтво про народження найменшій жительці громади – маленькій Вікторії Лебедєвій, пише "Вичерпно".

На вручення першого в житті донечки документа приходить усе велике сімейство. Щасливі батьки ставлять підписи і забирають свідоцтво. Здавалось, би звична послуга. А от сім’я, яка прийшла її отримати – непересічна. Народити і виховувати десятьох дітей – на таке зважиться не кожен.

Павло та Катерина Лебедєви виховують тепер уже десятьох діток. Найменша, Вікторія, яка сьогодні отримала свій перший у житті документ, народилася зовсім нещодавно. Братики й сестрички чекали її додому з нетерпінням, каже Катерина — наймолодший відразу по приїзду з пологового навіть віддав сестричці свою улюблену ковдру.

- Обіймають, цілують, біля колиски стоять. Всі дуже чекали. Плакати їй не дозволяють, тільки скривиться – уже на руки беруть. Кажу, дайте їй хоч голос розробити, — жартує жінка.

У кожного в житті своє призначення. Хтось будує кар’єру, стає бізнес-леді, а в неї щастя – це доглядати за дітьми, — пояснює Катерина.

- Люблю чіпляти їм заколочки, плести косички, в’язати, шити. Головне – щоб усе було з любов’ю, — каже вона.

Чоловік Павло дуже підтримує дружину. Якби не його турбота, говорить  багатодітна мама, вона б, мабуть, і не наважилася народити стількох діток.

П’ятеро Лебедєвих уже школярі, ще двоє відвідують садочок. Мама ніде не працює, але хоче, аби молодші діти спілкувалися з однолітками, звикали бути в колективі, готувалися до навчання в школі. Бо ж у кожного свій характер і кожен сприймає все по-різному. Робить жінка все сама, лише іноді допомагає няня. Багатодітна мама, кажуть односельці, ніколи не сидить на місці — до кожного з дітей прийде на батьківські збори, кожного акуратно вдягне, причеше і ще й стрічки дівчатам у коси повплітає. У жінки завжди є якісь креативні ідеї та бажання брати участь у заходах.

Старші діти в родині допомагають меншим.

- Ось Андрійко займається із сестричкою англійською, бо я на це не маю часу, стараюся лише перевіряти зроблені уроки, — розповідає Катерина. – Хобі в кожного з них різні. Ходять у музичну школу, старший, наприклад, вивчився грати на акордеоні. Я сама граю на фортепіано, і Оленка та Алла ось теж учаться. Славік грає на сопілці. Співаємо з дітьми. Алла ще любить малювати. Тож бачите, мамі треба бути і художником, і музикантом, і ще й знати англійську.

Імена, кажуть Павло і Катерина, обирають довго, перебирають різні варіанти, але все – лише при спільній згоді, так щоб обом подобалося. На питання, чи хоче родина ще дітей, подружжя скромно відповідає «як Бог дасть». Наразі, кажуть, над цим питанням не замислюються, адже Катерина лише нещодавно повернулася з пологового, тож про це подумають пізніше.

Катерину, розповів голова ОТГ, збираються подати на присвоєння звання Матері-героїні. Для неї це не було несподіванкою, — зізнається жінка. Щоправда, які за це передбачені привілеї, вона поки не цікавилася. Наразі ж своєю гордістю вона називає своїх десятьох діток.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору