Черкащанка може зайняти крісло Шокіна?

30 березня 2016, 12:09

220696

Верховна Рада вчора дозволила президентові звільнити генпрокурора Віктора Шокіна. Українські ЗМІ пишуть, що Петро Порошенко скористається цим правом найближчим часом. Це означає, що на вакантну посаду Банковій потрібна "кришталево чиста" кандидатура, тому що постійні скандали в ГПУ боляче б'ють по іміджу президента. Цікаво, що до сьогодні навіть чуток щодо можливих наступників Шокіна було небагато. Після голосування в Раді заговорили про "нове обличчя".

Наталію Севостьянову, за даними деяких нардепів, розглядають як кандидата на посаду генпрокурора. Нібито на Банковій шукали людину, яка ще не працювала в органах прокуратури і не знайома з місцевою корпоративною корупцією, інформує канал 112.

Вона – уродженка Черкас, молода (23 квітня виповниться лише 30 років). У 2008 р. закінчила Одеську національну юридичну академію за спеціальністю "Правознавство". Севостьянова має освітньо-кваліфікаційний рівень магістра права. У 2011 р. там же закінчила аспірантуру, отримала науковий ступінь кандидата юридичних наук. Автор монографії "Звернення до Європейського суду з прав людини як реалізація права на правосуддя" та посібника з юрисдикції та ключових прецедентів Європейського суду з прав людини.

З вересня 2010 р. по березень 2014 р. Севостьянова працювала асистентом, а потім доцентом кафедри міжнародного права та міжнародних відносин Національного університету "Одеська юридична академія", паралельно вучилась на курсах в Оксфорді, закінчила міжнародні навчальні програми ім. Фулбрайта. Тоді ж отримала свідоцтво на право заняття адвокатською діяльністю.

Після Євромайдану, в березні 2014 р., життя Севостьянової, доцента кафедри міжнародного права та міжнародних відносин Одеської юракадемії, різко змінилося. Адже новий міністр юстиції Павло Петренко запросив її обійняти посаду урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини, тобто стати головним спеціалістом з підготовки скарг до ЄСПЛ. Зазначимо лише, що кандидатська дисертація Севостьянової стосується саме цієї теми. До того ж на момент призначення вона працювала адвокатом Одеської колегії адвокатів і помічником-консультантом народного депутата України Мустафи Джемілєва. Співпрацювала у спільних проектах з Українською Гельсінською спілкою з прав людини, науковим консультантом і розробником нормативно-правових документів про приєднання України до Декларації ООН щодо прав корінних народів, брала участь в експертній діяльності проектів резолюцій Парламентської Асамблеї Ради Європи.

А вже в січні 2015 р. Севостьянова стала першим заступником міністра юстиції України.

У 2015 р. Севостьянова потрапила у вкрай неприємну історію. У розпорядженні журналістів телепрограми "Схеми" опинився лист-відповідь першого заступника міністра юстиції України Наталії Севостьянової, в якому вона "звільняє" від люстрації заступника керівника ГУ Державної фіскальної служби в Києві Ганну Ігнатенко. Однак Ігнатенко пропрацювала на керівних посадах у податкових органах з 2008 р., в т. ч. в період президентства Віктора Януковича, а, отже, підпадала під звільнення з посади у відповідності із Законом України "Про очищення влади". Після оприлюднення інформації "Схем" Наталія Севостьянова на брифінгу заявила, що Ганна Ігнатенко підробила лист Мін'юсту. Внутрішня перевірка в Мін'юсті нібито також не знайшла порушень з боку Севостьянової.

Стрімке кар'єрне зростання Наталії Севостьянової можна пояснювати по-різному, в тому числі відмінною освітою і послужним списком. Зазначимо лише, що почесним президентом Одеської юракадемії є нардеп Сергій Ківалов. У 2014 р. громадські активісти довгий час обурювалися, що навіть після Євромайдану вплив Ківалова на українські суди є великим, припускали, що у Ківалова непогані стосунки з Порошенком. Чинний президент у 2002 р. захистив кандидатську дисертацію "Правове регулювання управління державними корпоративними правами в Україні" саме в Одеській юракадемії.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору