Яна Тябут разом із друзями організовують «Bara-Baka fest» та «Котофест», де збирають кошти для бездомних тварин. А ще вона виходила кота-інваліда Карамеля, якого господарі збиралися приспати, інформує Громадське ТБ: Черкаси.
Уже два роки в квартирі Яни живе двоє котів: її власний, Вєня, та ще один на перетримці, тобто звикає до соціуму після вулиці.
– За два роки мені вдалося знайти домівку і адаптувати до життя в новій родині близько сорока котів. Але переді мною не стоїть завдання просто всіх роздати на руки. Хочу, щоб ця тварина була щаслива в родині, тому слідкую за її подальшою долею, – каже дівчина.
Зараз в її домі мешкає Муся – кішечка, якій всього лиш місяць. Її знайшли в підвалі школи.
– Вона була дуже хворобливою, ми дали їй татарське ім'я Мурсаліма, яке означає «здорова». Після цього її стан одразу покращився.
Яна каже, що віддає тварину в родину лише за умови стерилізації. А людей, які готові взяти собі котика, шукає через соцмережі за допомогою групи «Допомога хвостатим».
– Спочатку це було моїм хобі, а потім, коли почала розуміти, як можу допомогти, уже не могла пройти повз проблеми бездомних котів. Найбільше мені запам’яталася історія кошеняти Карамеля. Я побачила його фото в інтернеті, де писали, що його хотіли приспати. Він народився із вадами: не ходив задніми лапками, тому власники і прийняли таке рішення. Вони дозволили піклуватися про цього котика мені. Він був настільки жвавим, що в мене одразу зникло питання, щоб його приспати. Карамелі дуже пощастило – жити до себе в США його забрала черкащанка Марина. Разом із ним туди поїхав і трьохлапий пес, теж із Черкас.
Разом із трьома подругами вона почала робити благодійні аукціони, а зібрані кошти віддавати в притулок. Потім дівчата зрозуміли, що важливіше – стерилізувати тварин, адже прилаштувати всіх в родини – неможливо.
– Ми почали мислити глобально і робити фестивалі, де могли б проводити просвітницьку роботу. На останньому «Bara-Baka fest» зібрали 20 тисяч гривень. Половину з цих коштів ми передали в комунальний притулок, їх мусить вистачити на 40 мішків корму. А решту грошей ми витрачаємо на різну допомогу, в тому числі і на стерилізацію.
На думку Яни, безпритульних тварин стане менше тоді, коли люди будуть відчувати або нести відповідальність за тварин. Якщо ви знайшли котика, якому потрібна допомога, тоді звертайтеся сюди: https://vk.com/dopomoga_hvostatim_2. І не забувайте – ми відповідаємо за тих, кого прихистили!
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram