Черкащанам, які пройшли АТО, можуть дозволити вступати до вишів без результатів ЗНО

03 липня 2015, 21:11

8d5ef66b4b9dbd10b4340065ef1e379e_L

Про це під час сьогоднішньої прес-конференції повідомив директор департаменту освіти та науки Черкаської ОДА Валерій Данилевський, пише Вечірка.

Пільговики розподілені по чергах по зарахуванню до вишів: вступ поза конкурсом, право на першочергове зарахування, за цільовим прийомом, зарахування за співбесідою. Додаткові бали дають перевагу при вступі тим учням, які посіли призові і переможні місця на всеукраїнському етапі учнівських базових олімпіад і конкурсу-захисту Малої академії наук України.

На сьогодні, за його словами, неврегульовано питання першочергового вступу до вузів воїнам Збройних сил України, які звільнені у запас у рік вступу.

- Але ми чітко усвідомлюємо, що перша велика хвиля демобілізації припала на кінець травня, друга хвиля – червень і в липні розпочнеться третя хвиля, під яку буде демобілізована значна кількість черкащан. Очевидно, що ці люди в умовах бойових дій не могли здавати ЗНО, яке є обов’язковою вимогою при вступі, тому Міністерство освіти і науки сьогодні опрацьовує такий момент, аби дозволити вступ до ВНЗ за конкурсом середнього балу атестату за підсумками вступних випробувань, де вони є, або вступних екзаменів за тими предметами ЗНО, які здавали інші абітурієнти.

Коментарі

Вгору