Черкащанам розповіли, як бути з величезними рахунками за тепло

23 листопада 2016, 13:19

тарифы

Черкащанам почали приходити платіжки за теплопостачання та гарячу воду з величезними рахунками. Деякі суми виявилися непідйомними для споживачів. Серед них є і взагалі фантастичні. Звідки взялися у квитанціях такі ціни, чи передбачене їх зниження і що буде далі, інформує vikka.ua.

У травні цього року уряд підняв ціни на газ для підприємств теплокомуненерго до 6 879 гривень за тисячу кубометрів, що зробило неминучим і підвищення тарифів на тепло. Тепер всі черкащани, як і решта країни, мають сплачувати за теплопостачання та гарячу воду у рази більше.

Виконавчий директор ПАТ "Черкасихімволокно" Олег Долина пояснив формулу, за якою відтепер проводяться розрахунки за тепло. Так, власники квартири у 50 квадратних метрів мають заплатити підприємству за жовтень 1000 гривень.

"Опалення 1 квадратного метру вартує 20,11 грн за жовтень і 26,07 грн за повний місяць. У сумі розрахунку вартості вже включений коефіцієнт. За минулий місяць через холоднішу за нормативи погоду він був, на жаль, не на користь людей – 1,494. Його ми визначили на підставі постанови Кабміну. Коефіцієнт змінюється в залежності від вуличної температури", - пояснив він та підкреслив, що у Києві та Житомирі тарифи вищі за черкаські.

Олег Долина порадив черкащанам, що невдоволені нарахованими їм сумами і вважають цифри помилковими, звертатися за вказаними на платіжках контактними номерами.

"У нас ще не було випадків виявлення помилкових нарахувань у цьому сезоні, а жалоби на великі суми вже надходять. Можу порадити у таких ситуаціях оформлювати субсидії або розстрочку", – зазначив чиновник.

Заступник директора КП "Черкаситеплокомуненерго" Алла Гуц у свою чергу повідомила, що місячний тариф для їх споживачів наразі складає 30,39 гривень за квадратний метр.

"За 16 днів жовтня абонентам було нараховано 23,43 гривні. Це враховуючи корегуючий коефіцієнт 1,494. Такі суми обумовлені збільшенням ціни на газ у 5 разів. Але хочу трохи заспокоїти споживачів. Згідно з програмою Уряду, наше підприємство до кінця року встановить лічильники на всі будинки. Споживачі будуть платити без включення коефіцієнту, а лише за Гкал, які будуть зазначені на лічильнику. Сума просто буде розділятися між мешканцями будинку", – розповіла Алла Куц.

Вона попередила, що інколи встановлення такого лічильника на будинок означає збільшення суми платежів.

"У нас визначена температура 18°C, а у деяких квартирах вона сягає 22°C і вище", – пояснила вона.

За словами чиновників, черкащанам слід звикати до нових, значно більших за попередні, тарифів. Але треба й уважно слідкувати за нарахуваннями. Подекуди містянам пропонують сплатити фантастичні суми. Так, за жовтень одному з мешканців черкаських багатоповерхівок за опалення квартири у 54 кв. м прийшов рахунок на майже 6 тисяч гривень.

Пізніше стало відомо, що це просто технічна помилка.

"Ми поспілкувалися зі споживачем і розібралися у ситуації. У рахунку була помилка на один знак. У нас 40 тисяч споживачів. Це лише поодинокий випадок", – розповів директор КП "Черкаситеплокомуненерго" Микола Кушнір.

Питанням встановлених тарифів наразі активно займається НКРЕКП. У зв’язку з численними зверненнями споживачів комунальних послуг та засобів масової інформації НКРЕКП  розглянула незадовільну роботу підприємств теплокомуненерго з побутовими споживачами. Але всі претензії до підприємств стосуються не нарахування тарифів, а інформаційної діяльності та встановлення лічильників.

Комісія вимагає від підприємств теплокомуненерго на 100% забезпечити споживачів обліком теплової енергії, а на звороті платіжки друкувати інформацію щодо умов отримання субсидій або розстрочки оплати за спожиту комунальну послугу.

"Наявність помилок у платіжних документах буде вважатися порушенням підприємствами теплокомуненерго ліцензійних умов. Під час проведення перевірок на підприємства буде накладатися штраф, а керівники будуть нести особисту адміністративну відповідальність", – заявив голова комісії Дмитро Вовк.

Позиція НКРЕКП свідчить про те, що нова тарифна політика з боку державних органів не вважається помилковою та перегляд вартості тарифів не запланований.

Хоч якось змінити ситуацію намагаються громадські активісти. Так, всеукраїнська громадська організація "Тарифна мобілізація" зібрала позовні заяви від мешканців багатьох міст України, зокрема і Черкас, і звернулася до суду з оскарженням постанови про затвердження тарифів.

"Від міста достатньо позову однієї людини. Середній тариф по Черкасам відповідає середньому тарифу по всій Україні. Найбільший по Черкаській області тариф встановили у ТОВ "Сміла Енергоінвест" – 37,97 гривень за квадратний метр та Канівське комунальне підприємство теплових мереж – 40,14 гривень за квадратний метр. Один із найнижчих по регіону тарифів у ТОВ "Смілаенергопромтранс" – 31,74 гривень за квадратний метр", – поінформував головний аналітик ГО "Тарифна мобілізація" Тарас Галайда.

За його словами, позови від українців проти тарифів підприємств теплокомуненерго були подані до окружного адміністративного суду Києва усередині жовтня. Розгляд заплановано на лютий 2017 року.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору