Черкащанам розповіли, що буде з курсом долара

28 листопада 2015, 22:08

6ce6653a14c96208928fe02b0e01c007

Гривню, яка ще донедавна тримала міцні позиції, цього місяця знову лихоманить. Навчені гірким досвідом, коли "зелений" на чорному ринку перетнув позначку в 35 гривень, українці готуються до найгіршого. Як поводитиме себе національна грошова одиниця та чого чекати найближчим часом, з’ясовував у експертів сайт vikka.ua

Як розповідає голова Комітету економістів України Андрій Новак, усі головні фактори, які власне і формують курс будь-якої грошової одиниці, і зокрема гривні, позитивні, тобто економічних причин для знецінення національної грошової одиниці немає. Перед виборами на валютному ринку було затишшя, а з обранням нових місцевих рад курс долара поповз угору, тобто гривню штучно знецінюють.

"Гривня знецінюється за штучно створеною причиною – спостерігаємо продовження валютних спекуляцій. Їх НБУ і Уряд не тільки не приборкують, а, навпаки, є підозра, що це вже зумисна кругова порука. Основні фінансово-промислові групи, які є власникам політичних сил, вирішили за рахунок курсу компенсувати прямі економічні втрати на кампанії", – пояснює Андрій Новак.

Натомість, як переконує перший заступник міністра фінансів Ігор Уманський, перед новорічними та різдвяними святами відбудеться зміцнення національної валюти: "Сезонний фактор. Завжди саме в цей період відбуваються певні коливання курсу і ослаблення гривні. Перед різдвяними та новорічними святами традиційно відбувається зворотна тенденція, відбудеться зміцнення національної валюти".

Яким буде курс наступного року, навіть експерти не беруться спрогнозувати. Орієнтир з’явиться, коли побачимо проект бюджету на 2016 рік, де вкажуть середньорічний курс.

Якщо ж говорити про банківську систему, то фахівці традиційно радять уникати тих банків, які обіцяють завищені відсотки по депозитам. Класти ж свої заощадження варто в установи, що входять до першої двадцятки найкрупніших банків країни.

В одному із банківських відділень у Черкасах нам повідомили, що готівку видають як і раніше: для національної валюти в межах 300 тис. грн на день, з валютних рахунків в еквіваленті – 20 тис. грн на день. Продаж валюти здійснюється в еквіваленті 3 тис. грн на день.

Якщо ж не довіряєте банкам, гроші краще інвестувати.

"Зараз сприятливий період для купівлі нерухомості та землі. На них ціни нині мінімальні. А коли ситуація стабілізується, ціни підуть угору", – додає голова Комітету економістів України.

Зазначимо, що станом на 27 листопада долар коштував 23,59 гривні, у той час як у держбюджеті він закладений по 21,7 гривні. Останні антирекорди гривня встановила 26 лютого цього року, коли "зелений" злетів до рекордних 30,01 гривні.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору