Створення умов для розвитку бізнесу, залучення інвестицій та підтримки експорту вітчизняної продукції – найважливіші складові для стабілізації та розвитку економіки країни. Таку думку висловив під час підсумкового засідання Федерації роботодавців Черкащини заступник Голови Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник. Він днями завітав до нашого регіону, аби презентувати план модернізації України – стратегічний документ, в якому об’єднані знання і досвід українських роботодавців, профспілок, експертів і науковців та провідних європейських політиків.
Про це інформує прес-служба Черкаської ОДА.
На переконання фахівця, реалізувати План модернізації вдасться за рахунок декількох інструментів, зокрема: вдалої податкової реформи, боротьби за інвестиції, підтримки експорту, конкурентоздатності країни за промисловими потужностями, покращення якості життя українців.
– Україна повинна стати світовим виробничим майданчиком, спираючись на свої конкурентні переваги: вигідне географічне розташування, сировинну базу, кваліфіковану робочу силу та науковий потенціал, – сказав під час зустрічі Дмитро Миколайович. – Наша країна володіє великим потенціалом, аби виробляти продукцію для зростаючих світових товарних ринків. Адже вітчизняна продукція може бути на 20-30% конкурентнішою за вартістю і якістю, ніж продукція азійських країн.
У цілому, за словами Дмитра Олійника, в Плані модернізації України міститься рейтинговий список із 200 перспективних товарних позицій, за якими спостерігається сталий приріст обсягів світової торгівлі і завдяки яким Україна могла б бути конкурентною на світовому ринку. Він назвав 8 об’єднаних груп. Це, зокрема, продукти харчування, харчові біотехнології, виробництво картонно-паперової продукції та обробка деревини, хімічна продукція, легка промисловість, будматеріали та меблі, продукція металообробки, машинобудування.
Між тим, у рамках підписаного з найбільшою у Європі бізнес-асоціацією «BUSINESSEUROPE» меморандуму, у першому кварталі 2016 року, зазначений рейтинговий список заплановано презентувати в Брюсселі.
– Досвід країн, що провели модернізацію економіки, свідчить, що їх темпи економічного зростання перевищували 5% протягом 5-10 років підряд, – зазначив наостанок експерт. – Такий ріст є цілком реальним і для України.
Натомість у ході зустрічі заступник голови – керівник апарату ОДА Віталій Коваль наголосив на тому, що нині обласна влада поставила перед собою завдання спростити як процес реєстрації, так і процес ведення бізнесу.
– На сьогодні реалізовано проект реєстрації бізнесу протягом 24 годин, – сказав Віталій Володимирович. – Максимальну увагу спрямовано на роботу центрів надання адміністративних послуг, діяльність яких активно розвивається на Черкащині. Наша мета полягає у спрощенні безпосереднього спілкування чиновників та юридичних осіб, аби максимально з використанням електронних систем дозволити отримувати будь-кому, хто цього потребує, послуги різного рівня.
Водночас заступник голови ОДА Юрій Сас додав, що відповідно до нової нормативної бази, з 1 січня починається і має закінчитися не пізніше 1 квітня процес, коли зареєструвати нову юридичну особу можна буде не лише в центрах надання адмінпослуг, не в реєстраційній службі, як раніше, а й у будь-якій сільській раді, яка оформить необхідні документи та отримає на це відповідне погодження. «Це приклад того, як здійснюється тенденція щодо спрощення дозвільних реєстраційних процедур», – наголосив Юрій Сас.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram