Черкащанам на кооперативи дадуть 491 тисячу євро

29 квітня 2015, 07:20

Geldscheine

Грантовий проект Євросоюзу зі створення у селах Черкащини кооперативів підтримала обласна рада, прийнявши минулої п’ятниці на сесії програму підтримки розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів в області на період до 2020 року. ЄС дає області понад 491 тисячу євро на безповоротній основі — чому б не взяти ці кошти й не навчити селян, як організувати спільний бізнес, пише Черкаський край.

На Черкащині числиться 63 селянські кооперативи: 25 багатофункціональних, 29 молочарських, вісім заготівельно-збутових та один переробний, і то не всі вони діють. А тим часом значна частина вирощеного хазяями у хлівах і на городах згодовується худобі, або псується, або потрапляє до кінцевих споживачів через посередників. У рамках програми планується створити комунальне підприємство «Регіональний навчально-практичний Центр розвитку багатофункціональних кооперативів» і допомогти організувати щонайменше 50 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

Але фінансування паритетне: ще 20 відсотків вартості проекту мають забезпечити обласний бюджет (500 тисяч гривень) та місцеві — 123 тисячі гривень. В обласному бюджеті ці кошти вже передбачені.

Принаймні, частину питань — з роз’яснення переваг кооперації, ознайомлення з досвідом, підготовки кваліфікованих кадрів ініційована ЄС програма може вирішити. Проте залишаються такі, як недосконалість законодавства, слабка матеріальна база і відсутність державної підтримки кооперативів.

Поділитись

Коментарі

Вгору