Черкащан випробовуватиме черговий циклон із снігом і вітром

19 березня 2018, 14:57

20 березня розпочинається астрономічна весна, проте, нинішні температурні показники на Черкащині ще далекі від весняного тепла. Серія циклонів з Південної Європи зумовили у нашому регіоні снігопади, хуртовини та зниження температури повітря до 10-12º морозу. Про це повідомляє начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

- Із минулої п’ятниці по сьогоднішній ранок на Черкащині випало 17-25 мм опадів, або 2-3 декадних норми у вигляді дощу, мокрого снігу та снігу. А з початку березня лідером по кількості опадів є м. Золотоноша, де вже перевищено місячну норму втричі. При цьому, в Уманському та Звенигородському районах за цей же період випало майже вдвічі менше. Вже у другій половині дня 20 та вночі 21 березня черговий циклон з Балкан вкотре випробовуватиме нас на міцність – прогнозується сніг та посилений вітер. За розрахунками, висота снігового покриву в області збільшиться ще на 3-5 см. Починаючи із середи і до суботи денні температури прогнозуються в межах 0..5° морозу, вночі 5..10° морозу, - зазначає Віталій Постригань.

Він зауважує, що комунальним та дорожнім службам особливу увагу варто звернути на обробку доріг і тротуарів протиожеледними сумішами, адже умови для ожеледиці в найближчі дні збережуться.

Вже із 23 березня при відсутності опадів і денній температурі 0..+4º розпочнеться процес сніготанення. Талі води ускладнюватимуть та можуть порушувати роботу різних галузей економіки області, а особливо - окремих приватних домоволодінь, ЖКГ, транспорту, тощо.

Більш рішучій і безповоротний наступ весни відбудеться із 27 березня.

Поділитись

Коментарі

Вгору