Черкащан попереджають про великий ризик захворіти на лептоспіроз

21 квітня 2016, 19:27

1

Лептоспіроз – тяжке інфекційне захворювання, яке зараховують до особливо небезпечних, передусім ,через високу частку смертельних наслідків. За останні 10 років в області зареєстровано 128 хворих на лептоспіроз, з них 26 померло, летальність становила 20,3%.

В поточному році випадків лептоспірозу не зареєстровано. У 2015 році на лептоспіроз захворіло 10 осіб.

Більшість заражень цією інфекцією пов’язані з купанням та ловлею риби в непроточних водоймах, ставкахв теплу пору року. Практично вусіх таких біотопах мешкають водяні щури, ондатри, а в прибережній зоні - сірі щури, полівки, хатні та польові миші. Вони є резервуаром циркуляції збудника лептоспірозу в природі.

Разом з сечею гризунів цей збудник потрапляє у воду, а потім, за певних умов, - в організм людини. Це може відбутися під час купання, риболовлі, інших форм відпочинку та роботи в природі. Лептоспіри, завдяки високій рухливості та проникливості, потрапляють в організм людини через пошкоджену шкіру, слизові оболонки та шлунково-кишковий тракт. Зараження може відбутися також вдома або на роботі, якщо приміщення заселені мишоподібними гризунами.

Від моменту зараження до перших проявів хвороби проходить від 6-ти днів до 3-х тижнів. Починається лептоспіроз з раптового підвищення температури до 40°С, загальної слабкості, головного болю, болю в м’язах, особливо литкових. У розпалі хвороби приєднується нудота, кровотечі з носа, з'являється жовтяниця шкіри, а також крововиливи у шкіру й слизові оболонки, враження внутрішніх органів, в першу чергу нирок та печінки.

Вилікувати хворого на лептоспіроз нелегко, особливо у випадках пізнього звернення за медичною допомогою. Тому слід пам’ятати: щоб запобігти захворюванню треба уникати контакту з водою згаданих вище водоймищ, тобто непроточних ставків, озер, а також утримуватися від, використання води з них.

При відпочинку на природі, роботі в полі необхідно оберігати харчові продукти від доступу гризунів, в низинній болотистій місцевості користуватися взуттям.

Прогноз стосовно лептоспірозу на літній період 2016 року залишається несприятливим, а ризик виникнення захворювань серед людей залишається високим.

За інформацією прес-служби державної СЕС Черкаської області

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору