Черкаськими вулицями проїхалися унікальні тачки (фото, відео)

16 вересня 2019, 13:12

Уже втретє в Черкасах відбулися унікальні змагання саморобних транспортних засобів «Крутий спуск». Свято  шаленої конструкторської думки, яке дійсно круто організував та провів Автомобільний клуб «Черкаси», традиційно приурочили до 733-ої річниці від дня заснування рідного міста.

Цього року акцент було зроблено саме на креативність. Тож, не обмежені жорсткими рамками суворих правил, учасники на повну дали волю своїй фантазії. Загалом участь у технічно-гумористичних змаганнях взяли участь 18 команд. Причому до черкаських кулібіних цього року доєднались учасники з Києва та Сміли.

Смілянсько-черкаська команда придумала саморобну тачку у вигляді… танку. Цікаво, що на початку конструкція мала дещо інший вигляд. Удосконалювали її буквально за лічені до початку головного старту дні. Хлопці зізнаються, що сама ідея виникла спонтанно. Працювали вони натхненно, адже вклали у своє творіння ще й благородну складову. Вони прагнули привернути увагу суспільства до того, що Україна все ще знаходиться у стані війни з агресором, і що на фронті йде запекла боротьба за нашу ідентичність та незалежність. Важливо й те, що автори авто-танку вирішили ще й допомогти своєму важко хворому другові Сергію Довганю та зібрати для нього кошти, необхідні на трансплантацію печінки.

— Колись Сергій рятував людей, тому тепер і
ми маємо йому віддячити, — підкреслив учасник
цієї команди Олександр Євтушевський
. — Сподіваємось, не лише на перемогу, а
ще й на те, що завдяки «Крутому спуску» наш товариш переможе тяжку хворобу.

«Когда б вы знали, из какого сора растут стихи»… писала Анна Ахматова. Здавалось би, який зв’язок між цією класичною поетичною філософією та автомобільними перегонами?

Прямий! Бо ж, з чого тільки не було сконструйовано тачки, куди тільки не завела фантазія авторів цих авто шедеврів. Тут і небесні колісниці, і піратські човники, і ванна на колесах, і автомобіль а-ля «назад у майбутнє» DeLorean DMC-12. Деякі учасники устаткували свої транспортні засоби візуально-шумовими ефектами, як це зробила дружня команда від «Венето» під назвою «Батя он зі роуд». Та й пожежні другої черкаської пожежної частини зібрали свою тачку з того непотребу, який зберігався на території частини і таки знайшов собі гідне застосування.

Над машиною, яка одразу знайшла відгук у
глядацьких серцях, працювали всім складом частини і вільний від несення служби
час.

— Хто фарбував, хто колеса прикручував. І за три дні ось вийшло таке диво, — зізнався водій пожежної частини № 2 міста Черкаси Валентин Лютенко.

КП «Черкаська служба чистоти», здається, сам бог велів
взяти участь у змаганнях. Учасники команди місцевих комунальників створили свій
агрегат на колесах із банального сміттєвого бачка. Вийшло весело та сердито.

— Зробили ми нашу машинку із сміттєвих контейнерів, — підтвердив учасник цієї команди, яку на участь у перегонах благословив сам міський голова Анатолій Бондаренко, Євгеній Вітько. — Участь у змаганнях беремо вперше, якби знали відразу, що не буде обмежень по вазі, то зробили б значно креативніше. У наступному році, думаю, буде краще!

Впевнено дебютувала на «Крутому спуску» маленька донька керівника Автомобільного клубу Тетянка Яроменко. Смілива дівчинка на рівні з дорослими учасниками доволі впевнено дісталась фінішу під бурхливі та захопливі оплески глядачів. Причому на поблажки з боку суворого судді-татуся вона не могла розраховувати. Все було принципово чесно.

— Автомобільний клуб «Черкаси» нашими традиційними змаганнями робить такий подарунок до Дня міста. Це навіть не змагання, а більше вже фестиваль аматорської конструкторської думки. Адже головна мета — отримати насолоду та гарний настрій, —прокоментував організатор перегонів, керівник Автомобільного клубу «Черкаси» Андрій Яроменко. — Траса майже не змінилася, це так само Замковий узвіз, на якому ми зробили два трампліни. Головна відмінність третіх перегонів на саморобних тачках — це те, що суддів буде не п’ять, а тисячі… глядачів. Всі, хто прийшов на змагання, зможе віддати свій голос за ту чи іншу команду. Тому і завдання для команд змінилося. Тепер їм не треба — вище, швидше, сильніше, просто необхідно покреативити та у підсумку закохати в себе глядачів.


Ближче до вечора по завершенню перегонів стали відомими результати цьогорічних заїздів диво-тачок. За підсумками глядацького голосування у номінації «Найшвидші» серед 18 учасників здобула команда «Мавпушка» від баскетбольного клубу «Черкаські мавпи».

Кубок наймолодшого
учасника отримала 6-річна Таня Яроменко, яка в якості пілота дебютувала на
тачці «Острів скарбів». Друге місце посіла команда рятувальників. А третє
дісталось команді — «Мотогурток» Шаленні психи». Переможцем «Крутого спуску-2019»
глядачі визначили команду «Мамкині інженери» з їхнім футуристичним автомобілем.

Фото Наталії Андрущенко

Коментарі

Вгору