Черкаський ярмарок на площі 700-річчя хочуть перенести

02 грудня 2018, 12:26

Більшість черкащан, які брали участь в опитуванні, виступили проти такої торгівлі. Про це розповіли ініціатори першої публічної консультації, яка проходила у межах проекту «Задай курс владі» Всеукраїнської громадської організації «Інститут «Республіка» за партнерської підтримки громадської організації «Молода Черкащина».

Регіональна координаторка «Активної Громади» ВГО «Інститут «Республіка» Марина Гур’янова розповіла, що до такої громадської роботи були залучені також студенти Черкаського державного технологічного університету, які здійснювали безпосереднє опитування громадян з цього приводу.

Відповідний моніторинг громадської думки щодо доцільності перенесення ярмарку з площі 700-річчя тривав з 6 по 25 листопада, як в інтернет-просторі на ресурсі «Ваша думка», так і під час особистого опитування, яке занотовувалось у паперові анкети. Цікаво, що серед учасників електронного голосування, більшість висловилась за перенесення ярмарку (234 з 387). Натомість під час паперового анкетування  – переважали відповіді щодо необхідності лишити таку вуличну торгівлю на площі (120 з 200). Хоча в підсумку загального підрахунку левова частина голосів була все ж - за перенесення ярмарку.
–  Наступним кроком має стати підготовка та винесення зазначеного проекту рішення на  розгляд виконавчого комітету Черкаської міської ради. Це, зокрема, передбачено підписаним напередодні  меморандумом про співпрацю з міською владою і нашими громадськими організаціями, – зауважила Марина Гур’янова.

Заступниця міського голови Людмила Бордунос від імені міської влади подякувала громадським активістам за пророблену роботу. За її словами, публічні консультації – дієвий інструмент моніторингу громадської думки:

– Поки це явище нове для нашого суспільства і лише набирає обертів. Проте для такого  відкритого діалогу нині є всі можливості. Оскільки міська влада націлена і зацікавлена у такій співпраці, аби діяти спільно. На моє переконання, публічні консультації стануть ефективними, коли громада зрозуміє, що міська влада їх чує та враховує  їх думку в ухваленні рішень, – наголосила Людмила Бордунос.
На підтвердження своїх слів, додала, що, зважаючи на підписаний меморандум та проведене громадське опитування, питання щодо ярмарку на площі 700-річчя буде винесено на одне з найближчих засідань виконкому. Тим паче, що термін дії такої торгівлі спливає 31 грудня. Тож, вже з 1 січня  цей ярмарок опиняється поза законом. А отже – необхідно до цього  моменту визначитись з його подальшою долею.
– Разом з колегами з виконавчого комітету ми будемо ухвалювати відповідне рішення, враховуючи  результати проведеного громадського опитування. Як варіант, розглядається перенесення ярмарку ближче до будівлі, де розташована абонентська служба роботи з населенням ПАТ «Черкасигаз» (на площі 700-річчя по вул. Добровольського, 5). Проте попередньо там має бути належним чином облаштовані торгівельні місця та покладено тротуарну плитку. А також - здійснено широке інформування населення щодо нового місця ярмарку, – розповіла Людмила Бордунос.
Водночас - зауважила, що нині триває робота над проектом міського бюджету на 2019 рік. Тому сподівається, що члени виконкому та депутати підтримають пропозицію закласти належні кошти у міській казні на здійснення відповідних заходів.

 За інформацією із прес-служби Черкаської міської ради.

Ольга сказав:

Кому він там заважає?!

Олексій сказав:

Чи це не та Гур’янова, яка координувала разом з батьком афери в КС Фенікс?

Черкащанка сказав:

От мені цікаво, кому на роботі приємно, коли у нього під вікнами працює ярмарок??? “…Ближче до будівлі, де розташована абон. служба…” – а пані Бордунос питала дозволу у керівництва служби щодо розміщення ярмарку? А як люди будуть ходити у Черкасигаз, через прилавки та жваву торгівлю??? Що не рішення-то якась дурня!

Вгору