Черкаську молодь вчили захищати права споживачів

17 листопада 2019, 08:06

Товари не завжди бувають якісними, а продавці ввічливими. Кожен по-різному намагається вирішити проблеми, що виникають у зв’язку з цим. Але не кожен громадянин України знає, що захист прав споживачів, згідно із законодавством – це відповідальність держави. Таким був головний меседж фахівців  управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області на зустрічі  із черкаською молоддю.

Цього разу  про права та обов’язки споживача, продавця, виконавця робіт і надавача послуг, про механізм захисту цих прав   розповідали  студентам Черкаського кооперативного економіко-правового коледжу.  Роз’яснили вимоги до якості та безпеки товарів, робіт і послуг, а також положення Законів України «Про захист прав споживачів», «Про метрологію та метрологічну діяльність», «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та «Про рекламу».

- Найбільш жваво студенти реагували на приклади типових порушень правил торговельного обслуговування та послуг, – поділилася своїми спостереженнями заступник начальника управління - начальник  відділу ринкового нагляду Алла Рябуха. – Ми проаналізували, які проблеми виникають у споживачів в разі придбання ними неякісної продукції, підказали, як убезпечитися від неприємностей, розповіли, як варто діяти за таких обставин. Адже сучасний  ринок вимагає  грамотного, освіченого  споживача, який вміє відстоювати свої інтереси, самостійно знаходити відповіді на запитання, працювати з різними джерелами інформації.

Також студенти  дізналися про  норми Закону України «Про рекламу». Фахівці проілюстрували свою розповідь конкретними прикладами  випадків недобросовісної та дискримінаційної реклами, що була розповсюджена на території Черкаської області і порушувала етичні, моральні норми, нехтувала правилами пристойності та не враховувала особливу чутливість дітей. Тож відтепер юні черкасці знатимуть, як реагувати у випадку виявлення ними такої реклами.   

Фахівці управління захисту споживачів сподіваються, що такі зустрічі допоможуть сформувати активну життєву позицію і грамотну  споживчу поведінку, а зрештою і культуру юного черкаського споживача.

За інформацією Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору