Черкаському виборцю представили аналіз програм кандидатів в президенти

18 квітня 2019, 12:07
Черкаському виборцю представили аналіз програм кандидатів в президенти

Фото: УНІАН

Замість черкаського виборця аналітики Громадської організації “Центр UA” проаналізували та «розклали по поличках» передвиборчі обіцянки і програми кандидатів на пост президента, які увійшли до другого туру.

Вчора під час прес-конференції аналіз представив регіональний координатор “Центру UA”  Сергій Пасічник.

Разом із запрошеним гостем - народним депутатом, членом комітету правової політики і правосуддя Владиславом Голубом розбиралися із ще одним важливим питанням: чи зможе Верховна Рада України та новообраний президент ухвалити закон про виборче законодавство до парламентських виборів та якою буде модель виборів.

Черкаському виборцю представили аналіз програм кандидатів в президенти

Аналітики дослідили позиції кандидатів у президенти у ключових сферах політики, які належать до компетенцій президента. Зокрема, у сфері національної безпеки та оборони, зовнішньополітичної діяльності, розподілу владних повноважень, прав людини та внутрішньої політики. Серед іншого проаналізували витрати із виборчих фондів кандидатів у президенти та розповіли, кого підтримують непрохідні кандидати.

«Підтримуючи одного з кандидатів, виборці підписуються під його програмним документом щодо змін у країні на найближчі 5 років. Тому знати те, що пропонує потенційний переможець президентських перегонів - необхідний мінімум кожного відповідального виборця»,- зазначає координатор Сергій Пасічник.

Аналізуючи важливий блок зовнішньої політики, він зазначає, що принципової розбіжності між програмами немає. Втім, варто звернути увагу на шляхи досягнення вступу в ЄС і НАТО.

«Петро Порошенко конкретно веде мову про те, щоб подати заявку на вступ до Євросоюзу в 2023 році, і отримати план дій щодо членства в НАТО так само в 2023 році. Володимир Зеленський євроінтеграційний вектор вважає єдино правильним, втім, вступ в НАТО вважає можливим лише після проведення всеукраїнського референдуму»,- зауважив Сергій Пасічник.

Розбіжності є е серед функцій держави. Зокрема в програмі Зеленського планують  скоротити функції держави, максимально лібералізувати ці стосунки, посилити електронні державні послуги, і за рахунок цього трохи збільшити зарплату тим держслужбовцям, які залишаться. В програмі Порошенка - посилити спроможність місцевої влади оперативно вирішувати державні проблеми.

Інструмент для порівняння програм обох кандидатів  у повному вигляді як у першому, так і в другому турі доступний в електронній версії -vybory2019.pravda.com.ua  .

Черкаському виборцю представили аналіз програм кандидатів в президенти

Щодо обох кандидатів у президенти парламентар Владислав Голуб висловлює незалежну позицію та не агітує за жодного з них. Втім, зазначає, що є велика ймовірність дострокового розпуску ВРУ восьмого скликання за умови, коли на посту президента опиниться Володимир Зеленський.

«На мою думку, підставою для дострокового припинення повноважень ВРУ  є відсутність коаліції. Наразі коаліція сформована двома партіями – БПП і Народним фронтом, а в їх складі немає 226 голосів. А отже по факту коаліції не існує,- пояснює нардеп. - Тобто гіпотетично, згідно з Конституцією новообраний президент може достроково припинити повноваження Верховної Ради до  27 травня 2019 року. За такий короткий час навряд чи парламент встигне розглянути і ухвалити закон про нову виборчу систему. Особливо, якщо зважити, скільки часу витратили на розгляд закону про мову».

При такому політичному сценарії, вважає парламентар, вибори можуть відбутися десь наприкінці липня.

«Не виключаю можливості, що президент може виступити із законодавчою ініціативою, яка стосуватиметься виключно виборів народних депутатів. Та чи зможе дуже швидко спрацювати у цьому напрямку команда новообраного президента, я не переконаний»,- аналізує Владислав Голуб.

У будь-якому випадку виборці мають розуміти, що  саме народ має бути єдиним і контролювати владу, знати в обличчя та за справами обох кандидатів та ймовірний шлях розвитку держави.

Поділитись

Коментарі

Вгору