Черкаській санаторній школі-інтернату загрожує закриття

17 січня 2020, 09:05

Згідно з прийнятими поправками до Закону «Про повну загальну середню освіту», з 2020 року санаторні школи-інтернати припиняють набір учнів до 1-9 класів, згодом керівники мають змінити тип навчальних закладів на ліцеї з пансіонами, а з 2024 року там надаватимуть лише середню освіту.

Тобто санаторні школи можуть закрити і керівники наразі не розуміють, що буде з їхніми учнями. До такої школи належить і єдина в Черкасах загальноосвітня санаторна школа-інтернат №14.  

Тетяна Ємець у дописі в соціальній мережі зазначає, що в їхній санаторній школі навчаються діти, хворі на сколіоз. Він є невиліковним та передбачити його неможливо. За словами викладачки, для цієї хвороби необхідна послідовна система довготривалого лікування сколіозу, яка у них наявна. Дітей у санаторній школі-інтернаті лікують протягом усього періоду росту, хворі на сколіоз отримують і профільний догляд, і якісну освіту.

- Через закриття єдиної санаторної школи-інтернату в Черкасах збільшиться кількість дітей із горбом на спині, - додає освітянин Владислав Боєчко. Цим проєктом закону можновладці порушують одне з найголовніших чинних законів – «Право дитини на отримання медичної допомоги». Це єдиний в області навчально-лікувальний заклад, який забезпечує якісну освіту та догляд за дітьми.

Батьки та колектив збираються відстоювати й надалі заклад, оскільки такі новації законотворців позбавлять права на освіту та лікування 554 дитини.

- Тринадцятого січня ще такої поправки не було, а вже чотирнадцятого її винесли на голосування. Буквально за один день, - коментує директор санаторної школи-інтернату Людмила Шарапа. – Учора ми надсилали листи в Міністерство, робили все, що могли у такій ситуації. Сьогодні приїжджав голова обласної ради, аби шукати спільні можливості для вирішення цієї проблеми.  

- Колектив і керівництво школи-інтернату, а також батьківський комітет може повністю розраховувати на підтримку обласної ради. Це наше комунальне підприємство і ми будемо його відстоювати до останнього. Ми напрацюємо кроки, які допоможуть розібратися в ситуації. Можу запевнити, що мовчати ми не будемо, - зазначив голова Черкаської обласної ради Анатолій Підгорний і додав. - Ще вчора ми обговорювали із керівницею інтернату, як додати ступінь до навчального закладу, аби вони могли навчати дітей у десятому та одинадцятому класі, а тепер нас поставили перед фактом, що заклад не має права набирати дітей 1-9 класів. Ми не приймемо мовчки такого рішення, неможна допустити закриття закладу, адже кожна п'ята дитина в області має сколіотичну хворобу. Ми будемо шукати вирішення питання, можливо, через зміну типу навчального закладу, так і звертатимемося до президента, Верховної Ради, Кабміну.

Згідно  Положення, «санаторна школа може забезпечувати здобуття початкової, базової середньої та профільної освіти учням, які потребують тривалого профілактичного лікування».

Ця новина у соцмережах викликала жваве обговорення, батьки хворих дітей готові влаштовувати акції протесту.

Черкащанка Наталія Руда написала, що вона навчалася у цій школі-інтернаті і лише завдяки закладу змогла побороти сколіоз.

- Завдяки цій школі я стала здоровою людиною, і все життя буду вдячна людям, які допомогли боротися з моїм діагнозом "сколіоз". Коли, до нас у школу приїжджали медики з Америки вони, вважали, що наша база лікування цієї хвороби була системною і вилікувала багатьох дітей, або хоча б не давала хворобі прогресувати далі, і спілкуючись з багатьма, своїми однокласниками з цієї школи розумію, що вони, здорові, тільки тому, що отримали системну боротьбу з цією хворобою, - пише черкащанка у соцмережі.

заняття в басейні у санаторній школі-інтернаті

Коментарі

serg сказав:

НЕДОПУСТИМО ЗАКРИТТЯ
ШКІЛ САНАТОРНОГО ТИПУ!
НЕ БУДЬТЕ ПАСИВНІ,
ПІДПИШІТЬ ПЕТИЦІЮ!
https://petition.president.gov.ua/petition/82926
якщо складно зареєструватись, дивіться відео
https://www.youtube.com/watch?v=GE0Z_whu-Gs

Вгору