Черкаські студенти із підвищеною стипендією повинні платити більше за гуртожиток

26 лютого 2019, 16:25

Черкаські студенти із підвищеною стипендією повинні платити більше за гуртожиток

Зі студентів Черкаського державного технологічного університету, що отримують підвищену стипендію, вимагають більшу плату за проживання у гуртожитку, пише "18000".

Відповідне оголошення щодо оплати вже з’явилося у гуртожитку №2 навчального закладу.

Черкаські студенти із підвищеною стипендією повинні платити більше за гуртожиток

Окрім того, вищою оплата за проживання у гуртожитку є і для студентів-іноземців.

Як пояснили у самому ВНЗ, під час визначення розміру оплати за гуртожиток керувались наказом № 284/423/173 від 28.03.2011 «Про встановлення граничного розміру плати за проживання в студентських гуртожитках вищих навчальних закладів державної та комунальної форм власності».

У ньому, зокрема, зазначено, що граничний розмір плати за проживання у студентських гуртожитках для студентів закладів вищої освіти I-IV рівнів акредитації не може перевищувати 40 відсотків розміру мінімальної ординарної стипендії.

У закладі твердять, що всі студенти (і ті, що отримують звичайну, і ті, що підвищену стипендії) сплачують однакову вартість за проживання у гуртожитку.

Водночас у ВНЗ інформують, що “іншу вартість сплачують студенти, які отримують підвищену стипендію згідно з переліком спеціальностей, для яких встановлюється підвищений розмір академічних стипендій”. Про який саме перелік іде мова та що це за спеціальності – у ЧДТУ так і не пояснили.

Також у ВНЗ повідомили, що рішенням ректорату дали дозвіл на проживання випускникам, що завершили навчання 30 січня 2019 року. Однак вартість їхнього проживання розрахована не як для студентів, а як для інших категорій осіб, що можуть мешкати в гуртожитках.

Окрім того, в університеті наголосили, що собівартість проживання у ВНЗ є вищою, аніж та, що встановлена згідно із наказом міністерств.

Коментарі

Вгору