Черкаські посадовці перевірили об’єкти будівництва на дотримання норм інклюзивності

16 листопада 2019, 21:31

_DSC0284

Комплексний підхід на стадії проектування та зведення об’єктів має стати обов’язковим принципом при будівництві нових споруд та реконструкції наявних. Йдеться про врахування Державних будівельних норм і щодо доступності для маломобільних груп населення.

На цьому в ході огляду вже зведених амбулаторій у Благодатному та Степанцях наголосила радниця голови облдержадміністрації з питань інклюзивності Леся Валяєва. Її позицію підтримують на обласному рівні та максимально втілюватимуть при реалізації проектів, додав заступник голови ОДА Віктор Карпенко.

_DSC0220

Обстежуючи вже готові до здачі в експлуатацію амбулаторії, фахівець виявила деякі порушення в розрізі дотримання норм інклюзивності при будівництві. Хоча проектанти та підрядники працювали виключно за типовим для всієї України проектом, який підготував Мінрегіон. Ті недопрацювання, які можливо вирішити на цьому етапі, в області виправлять, наголосив Віктор Карпенко. У подальших проектах враховуватимуть оновлені норми будівництва, зокрема й ДБН 2.2-40:2018 Інклюзивність будівель і споруд.

Співпрацювати на всіх рівнях при будівництві мають як проектанти, так і підрядники, каже радниця голови ОДА Леся Валяєва. Вона запропонувала провести для них зустріч у форматі круглого столу, аби обговорити усі можливі перешкоди, новації та інклюзивність у сфері будівничих норм.

– Ми маємо поважати всіх і дбати про кожного громадянина, – наголосила Леся Валяєва. – Зараз тенденція до врахування норм інклюзивності при будівництві стає більш позитивною. Хоча ця робота часто має супротив з боку будівельників чи проектантів, які звикли працювати так, як звикли роками. Приємно, що на обласному рівні розуміють важливість врахування інклюзивності. Адже йдеться про реконструкцію або будівництво приміщень, якими всі ми користуватимемося роками, і які мають бути комфортними для маломобільних груп населення. Є принцип «Нічого для нас без нас!». Він передбачає, що реалізуючи проект для людей, з інвалідністю зокрема, треба враховувати насамперед і їхню думку й потреби.

Вона також нагадала, що навесні Україна звітується за виконання Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Готуючись до цього в регіонах проводитимуть масштабні моніторинги, результати яких оприлюднять на всеукраїнському та світовому рівнях.
У ході зустрічі радниця та заступник голови ОДА відвідали обласний драматичний театр. Тут виявили декілька незначних порушень, які підрядник зобов’язався виправити до відкриття театру.

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору