Черкаські депутати проголосували проти капітуляції України

04 жовтня 2019, 10:38

Фото: Reuters

Депутати Черкаської міської ради звернуться до Президента України, Кабінету Міністрів та Верховної ради щодо недопущення капітуляції України.

За відповідний проєкт рішення вони проголосували під час сьогоднішньої сесії. Мер зізнався, що голосував за Зеленського, але звернення все ж підтримав.

Мова йде про відмову від імплементації так званої формули Штайнмайєра, яку днями погодила українська сторона, і яка передбачає особливий статус Донбасу.

У зверненні йдеться про те, що депутати вважають це капітуляцією. Крім того, вони припускають, що в разі проведення виборів на окупованих територіях місцеву владу виберуть із числа сепаратиських бойовиків. Також це буде сигнал для інших регіонів України до того, що за допомогою зброї та шантажу можна отримати такий же особливий статус.

Серед основних вимог:

- не допустити жодним шляхом впровадження особливого статусу для Донбасу - ні через формулу Штайнмайєра, ні через закони про такий статус;

- проводити вибори на до органів місцевого самоврядування лише після повної деокупації Донбасу та перевірити кожну особу на предмет співпраці із окупаційним режимом;

- запровадити реальний військовий стан до повної деокупації;

- розірвати дипломатичні віносини із Російською Федерацією до повної деокупації регіону;

- розірвати дипломатичні віносини із Російською Федерацією до повної деокупації регіону;

- економічна блокада окупованих територій, покарання вбивць українських військових та мирних громадян і розірвання будь-яких дипломатичних відносин із Росією.

При цьому автори звернення закликають українців не погоджуватися на капітуляції, під яким би виглядом її не подавали.

Виступили перед присутніми і представники штабу опору капітуляції України, який днями було створено в Черкасах.

- Це плювок в обличчях всім, хто там загинув, їх батькам і всім, хто хоче жити в незалежній Україні, - зазначив один із координаторів штабу Дмитро Кухарчук.

До підтримки депутатів також долучилися активісти черкаського осередку політичної партії "Демократична сокира". Вони заявляють, що попри розбіжності з іншими політичними силами, об'єдналися задля боротьби із зовнішнім ворогом, а якщо треба, то й із владою.

Виступив перед присутніми і міський голова Анатолій Бондаренко, який відверто визнав, що голосував за президента Зеленського та наголосив на тому, що наразі ніхто не відповів за злочини нової влади.

- Ніхто досі не відповів за злочини попередньої влади, а кому стояти на Майдані - вирішить сам народ. Що стосується цієї формули, то її сам Порошенко і підписав, а тепер він виступає проти, - емоційно зазначив мер. - Тут, на Черкащині, народився Тарас Шевченко, воював Богдан Хмельницький, тут заритий пуп Землі. І ніякі формули Штайнмайєра тут не пройдуть.

При цьому міський голова закликав колег підтримати звернення.

Зрештою, депутати підтримали проєкт рішення 34 голосами За.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору