Черкаська ОДА блокує приєднання двох сіл до Шполянської ОТГ

17 грудня 2018, 17:02

Черкаська ОДА блокує приєднання двох сіл до Шполянської ОТГ

Наприкінці листопада на громадських слуханнях в селі Іскрене Шполянського району жителі двох сіл Іскрене та Георгіївка виявили бажання приєднатися до Шполянської міської ОТГ та відхилили пропозицію щодо утворення Васильківської сільської ОТГ з центром у с. Васильків. Проте, за невідомих причин Черкаська обласна державна адміністрація не надала позитивного висновку. 

У середу, 12 грудня, адміністрація повернула проекти рішень на доопрацювання, аргументуючи не надання позитивного висновку тим, що серед поданих документів було відсутнє рішення сільської ради про порядок проведення громадського обговорення. В усному поясненні було наголошено, що необхідність в поданні зазначеного документу виникла через скаргу п'яти депутатів сільської ради, які не підтримують приєднання сіл до громади.

На думку юристів, така вимога Черкаської ОДА суперечить вимогам Закону України "Про добровільне об’єднання територіальних громад" в частині щодо подання додаткових документів, оскільки подання інших документів (розпоряджень про ініціювання приєднання, протоколів обговорень, паспорту громади, соціально-економічного обґрунтування тощо) законом не передбачено, тільки схвалених радами проектів рішень про добровільне приєднання до об'єднаної територіальної громади.

Попри незаконність вимог ОДА, 13 грудня, доповнивши пакет документів, Шполянська ОТГ знову подала проекти рішень для надання висновку. Голова Черкаської ОДА відреагував на звернення до нього понад двохсот жителів сіл, більшості депутатів та сільського голови з проханням прискорити процес приєднання. Але без візування директора департаменту регіонального розвитку та начальника юридичного управління - це виявилось неможливим. Візувати обоє категорично відмовились.

Попри те, що позитивного висновку від Черкаської ОДА Шполянська міськрада так і не отримала – Іскренською сільською радою та Шполянською міською радою було прийняте рішення про приєднання сіл Іскрене та Георгіївка до Шполянської громади.

За незаконні дії представників ОДА було подано позов до суду. Голова громади має наміри звертатися до Мінрегіону, Кабінету Міністрів України та Президента України за допомогою, що склалася у цій ситуації.

За інформацією Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору