Черги та закриті кабінети: черкащани хвилюються за долю дитячої поліклініки

04 лютого 2018, 09:08

Ситуація, що склалася навколо черкаської дитячої поліклініки №2 вкотре стала предметом занепокоєння черкаських батьків. Торік у грудні вони нарешті дочекалися, що поліклініку відкриють після капітального ремонту. І тут лабораторію перенесли у дитячу поліклініку №1. Крім того, серед батьків розповсюдилася інформація, що у медзакладі буде закрито фізіотерапевтичний кабінет, пише vikka.ua.

30 січня цього року на сайті Черкаської міської ради з’явилася електронна петиція Елiни Буйван. Жінка просить вирішити ситуацію з дитячою поліклінікою №2. Вона нарікає: щоб здати аналізи, батьки вимушені везти дітей до дитячої поліклініки №1 у переповненому громадському транспорті.

- Сьогодні зіткнулися з такою ситуацією: з ДНЗ у мікрорайоні "Д" нас відправили на аналізи у дитячу поліклініку №1, хоча ми закріплені за поліклінікою №2. Доки складали аналізи, дізналися, що у зв'язку з реформами дитячу поліклініку №1 частково або повністю закриватимуть. У мене питання: невже це нормально, щоб такий великий район залишався без дитячої поліклініки? – пише черкащанка.

За кілька днів петиція набрала 182 з 250 необхідних голосів. Також у своєму зверненні жінка підкреслює, що батькам дуже незручно возити дітей громадським транспортом.

- Щоб дістатися дитячої поліклініки №1, треба їхати двома маршрутками. Сьогодні, щоб виїхати хоча б у центр, ми з дітьми простояли 40 хвилин, маршрутки їхали переповнені і тільки в 4-ий за рахунком тролейбус №10 ми змогли зайти лише на сходинки. Добре, що на вулиці плюсова температура, – зазначає у петиції Елiна Буйван.

- Наразі всі вони ведуть прийом у міській дитячій поліклініці №3. Записатися до цих фахівців просто нереально, – пояснює Любов Володимирівна.

Черкащанка Євгенія Шевченко тиждень тому возила свою 5-річну доньку здавати аналізи у дитячу поліклініку №1.

- Там дуже велика черга. Незручність ще й у тому, що серед такої кількості дітей дитина може заразитися, – пояснює мама.

Згідно з оголошенням у самій поліклініці №2, аналізи вже можна здавати там. На зауваження журналіста його пообіцяли замінити. При цьому, коли до поліклініки повернуть лабораторію та що буде з фізкабінетом у медзакладі відповісти не змогли. На жаль, вирішення цього питання від місцевих лікарів не залежить. Доля кабінетів фізіотерапії при дитячих поліклініках буде визначатися згідно з медреформою. Медики зазначають, що вони, швидше за все, будуть перенесені до міської дитячої поліклініки №3.

- Лабораторію повернуть, коли буде завершено ремонт. У зв’язку з медреформою з квітня цього року ми очікуємо на зміни. Якими вони будуть і коли вступлять у дію – точно сказати не можу, – каже завідувачка третього педвідділення Черкаської міської дитячої поліклініки №2 Ніна Широкопояс.

Директор департаменту охорони здоров'я та медичних послуг Черкаської міської ради Олег Стадник у свою чергу зазначає, що у поліклініці наразі тривають поетапні ремонтні роботи. Строки їх закінчення пов’язані з ухваленням бюджету розвитку міста Черкаси.

- Приміщення поліклініки побудоване у 1928 році. Воно потребує ремонту. Якби ми змогли закрити поліклініку на один рік, то повністю зробили б там ремонт. Але, щоб вона працювала, ремонт проводимо поетапно. Ми зробили лише зовнішній ремонт, тепер на черзі внутрішні мережі опалення, каналізація та водогінна мережа. На ремонт у 2018 році ми просимо 1 млн грн., – пояснив він.

Фахівець підкреслив, що перенесення аналізів – явище тимчасове. Кабінет фізіотерапевтичного лікування залишиться у поліклініці.

- У зв’язку із реформою сімейної медицини, поліклініка просто перейде до Другого центру сімейної медицини. Всі залишаться на своїх місцях – педіатри у своїх кабінетах, реєстратори у реєстратурі, медсестри біля лікарів. Просто із 1 липня фінансування йтиме залежно від кількості зареєстрованих дітей із Національної агенції здоров'я. У міста цих грошей не буде. Тому необхідне таке переведення, – сказав Олег Стадник.

Коментарі

антон сказав:

сдавали кровь -начало работы 7,30 открыли в 7,42 родители психуют(вернуться на 700ку в садик,и на работу) кровь принимает одна ,вторая сидит рядом ватку дергает,третья просто стоит и языками чешут про супрун-да им тяжело работать!

Вгору