Через трансляцію в “Інстаграмі” на Черкащині «не помирилися» директор та вчитель

13 лютого 2020, 20:05

фото тематичне

Директорка Золотоніської школи №2 Олена Вертипорох винесла попередження вчительці інформатики Надії Граб через неналежне виконання професійних обов'язків. Сталося це  після того, як під час її уроку школярка проводила прямий ефір в соціальні мережі "Інстаграм".

Згідно із наказом директорки учням заборонено використовувати мобільні телефони під час занять, а класні керівники навіть закупили спеціальні ящики для зберігання «відібраних» приладів. Контролювати виконання розпорядження повинні вчителі.

Надія Граб
фото з "Фейсбук"

Золотоніська педагогиня Надія Граб вважає, що попередження, яке винесла їй директорка є несправедливим, а накази – абсурдними.

– Як вчитель може проконтролювати всіх учнів, щодо використання телефонів? Ми повинні забороняти користуватися ґаджетами на уроках, але окрім усних зауважень ніяк не можемо вплинути на школярів. Ми ж не можемо їх забирати силоміць?! У той же час Олена Миколаївна виносить мені попередження про невиконання посадових обов’язків під час уроку, – говорить вчителька.

скріншот допису Ігора Лікарчука

Своє обурення стосовно цієї ситуації висловив навіть колишній директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.

– Читаєш цей, з дозволу сказати «наказ», і не перестаєш дивуватися живучості совка в наших школах. «Вилучення» телефонів - то взагалі апогей директорського самодурства. Бо аж ніяк директор школи не має права доручати щось у когось вилучати. Або визнання директором того, що він примушував класних керівників організовувати закупівлю ящиків для телефонів... Що вже, як то кажуть, «тягне на статтю», – написав пан Ігор у своєму дописі на "Фейсбук". - Між іншим, стилістичні «перли», засвідчені підписом директора і печаткою, також вражають. Ця історія не виходить із голови упродовж дня. І все більше й більше напрошується висновок: «До тих пір, поки в українських школах будуть видаватися такі накази директорів, Нової Української Школи у нас не буде».

Ольга Строкань
джерело фото: Золотоноша.сіті

Начальниця відділу освіти Золотоніської міської ради Ольга Строкань розповідає, що про інцидент їй відомо. Вона вже розмовляла з обома його учасницями.

- Мені прикро від цієї ситуації, але ми ще будемо її розглядати, можливо, консультуватися з юристами. Мені б не хотілося, щоб в цій історії хтось постраждав: ні вчителька, ні директорка. Сподіваюся, ми їх помиримо і досягнемо загальної згоди. Можу сказати, що ніяких офіційних покарань вчителька не отримувала і не отримає, - говорить пані Ольга.

Однак саму проблему освітянка освіти вважає серйозною.

- Питання використання мобільних телефонів учнями під час уроків повинно бути вирішене на законодавчому рівні в Україні, адже воно періодично виникає і не лише в Золотоноші. У школі діти повинні отримувати знання, а не гратися в телефонах. Проте, на жаль, не всі це розуміють, а звичайний вчитель цьому зарадити не в змозі, - зауважує Ольга Строкань.

Олена Вертипорох
джерело фото: zolotonosha.ck.ua/

Сама ж очільниця Золотоніської школи №2 пані Вертипорох поки від коментарів відмовилася, повідомивши, що буде збирати з цього приводу окрему нараду.

Коментарі

Юрій Панасюк сказав:

По-перше- це інцидент не між учасниками, а між директоркою та законом, якого вона, на превеликий жаль, не знає. Не знає і пані Строкань, яка хоче помирити тих хто не сварився. Директорка школи не відповідає займані посаді-це є доведеним фактом.Грубе порушення норм Конституції особою яка наділена виховними функціями може призвести до звільнення із займаної посади і роботи.Ст 68 КУ-незнання закону не звільняє від відповідальності. Для Строкань та Вертипорох-вилучення особистої власності (телефона) без рішення суду чи слідчого карається законом. ….заволодіння чужим майном ч.2, ст..191 ККУ.Директор є службовою особою. Ч4, ст..41 КУ.Прийняти до уваги ст..308 Цивільного КодексуУкраїни. Чомусь фото та відео уроків фізкультури, виховних заходів, онлай-уроків демонструють повсюдно і директори не піднімають «хай». Ніхто і ніколи згоди на фото-відео в учасників навч.процесу не запитував. Лише директорське «давай,давай, покажи що там у нас найкраще (від треновано-перетреновано багато раз), щоби блеснуть та повипендруватись –ось то Я Я Я Я (а не колектив)». НАКАЗУЮ: якщо є п.2 то логічно п.3 зайвий, якщо п.5- то чи Вертипорох ознайомлювала учителя під підпис з посадовою інструкцією? Якщо у інструкції вказана ця «дурь» то чому ще директорка займає дану посаду. Це наведено не поодинокий факт «тупізму» освітян. У с.Павлівка, Погребищенського р-н, Вінницької обл.. у школі та відділі освіти під «чутким» керівництвом повний і загальний бред щей за участю вищої кат., учителя Правільной дорогой повзьом таваріщі!

Вгору