Через страйк завтра у Черкасах не їздитимуть маршрутки

10 листопада 2018, 18:30

З неділі, 11 листопада, в Черкасах може зупинитися рух міських автобусів. Про такі наміри приватних перевізників повідомив адвокат Асоціації перевізників міста Черкас Валерій Макеєв, інформує "Прочерк".

Сьогодні ж, 10 листопада, кондуктори в деяких маршрутках вже інформують пасажирів, що у неділю, 11 листопада, автобуси у Черкасах не ходитимуть через страйк.

– Думаю, буде чесно попередити черкащан, що вже у понеділок вони не зможуть дістатися автобусом на роботу та відправити дітей до школи, – зазначив Валерій Федорович. – Але ситуація критична, і черкаські перевізники більше не можуть надавати містянам свої послуги. В них просто немає для цього ані коштів, ані законних підстав. Майже ніхто з них уже не має перед містом юридичних зобов’язань, адже міська влада не поновлює договори з ними, і наразі в Черкасах лише два легальні маршрути.

За словами Валерія Макеєва, виконком міськради не лише відмовляється навіть розглядати приведення тарифу на перевезення до цифр, узгоджених ще рік тому (5 гривень), а й впродовж кількох років не виплачує перевізникам компенсації на пільгові перевезення.

– У ситуації, що склалася, про якісь вимоги з боку перевізників говорити якось недоречно. Вони хотіли б, щоб міськрада зробила хоч щось. Приміром, щоб уклала договори на перевезення, розглянула регуляторний акт щодо збільшення тарифу хоча б до 5 гривень, – повідомив Валерій Макеєв. – Наразі до Черкаського окружного адміністративного суду подано позов щодо оскарження бездіяльності міської ради, яка й призводить до транспортного колапсу в місті. Ініціатива укладання договорів на перевезення – виключна прерогатива міської ради.

Нагадаємо, черкаські перевізники ще торік домоглися початку регуляторної процедури щодо підвищення вартості проїзду в черкаських маршрутних автобусах до 5 гривень. Проте навіть після її завершення виконком міськради відмовився піднімати вартість проїзду. 27 лютого 2018 року в сильний мороз усі 8 приватних перевізників зняли свої автобуси з маршрутів, і кілька годин ситуацію в місті рятували тільки комунальні тролейбуси.

Після цього міськвиконком відмовляється розглядати регуляторний акт про вартість перевезень, наполягаючи на тому, що спочатку потрібно поліпшити якість обслуговування пасажирів. 9 липня перевізники повідомили, що з 14 липня припиняють перевозити пільгові категорії громадян, однак згодом від цієї ідеї відмовилися і навіть вибачилися перед пільговиками.

 

Черкащанка сказав:

“Дурной пример заразителен” – “понравилось, как борются за повышение тарифа в маршрутках в Тернополе?? Чем люди провинились, что должны это терпеть? Власть на маршрутках не ездит, а перевозчики хотят пошантажировать власть! Пусть ищут новых перевозчиков, а не идут на поводу у вымогателей. Не верю, что у перевозчиков нету денег. Может, БОЛЬШИХ денег нету (как им бы хотелось). Доллар стабилен, бензин вернулся до прежней цены, зачем это издевательство над людьми?

Людмила сказав:

Цікаво виходить у перевізників: безліч разів піднімають ціну за проїзд, при цьому не хочуть, щоб у них питали за якість перевезень. Що ж це за каста така? Виходить, що в Черкасах не маршрутки для людей, а люди для маршруток?
Було б чудово, якби міська рада ВЗАГАЛІ відмовилася від приватних маршруток. А натомість закупила би тролейбуси. І було б краще для містян і місто було б чистіше.

Андрій сказав:

Поправочка. Долар падає, нафта падає, гривня росте. А перевізники хотять маєточки в Іспаніях, Італіях, тобто не нажруться ніколи.

Nik сказав:

Гнать их в шею

Вікторія сказав:

4гривні це і так захмарна ціна кондуктори ображають пасажирів, маршрутки їздять не по графіку, в маршрутка брудно, холодно(зимою) зупиняються не на всіх зупинка Особливо маршрут 9 за що платити?якщо їздить раз в 45хв або раз за 1годину? Нехай собі страйкують підіймають рівень надання якісних послуг тоді можна буде і подумати про 5 гривень!

Людмила сказав:

А 4-й маршрут? Вічно перекособочені на одну сторону автобуси, іржаві, скрипучі, не те що переповнені людьми – затрамбовані. Всередині вузькі і незручні, ніби для людей другого сорту закупили ці автобуси. І усіма силами намагаються за отакі умови перевезення здерти чим більшу ціну з людей. Справедливо, нічого не скажеш …

Олег сказав:

Вы в какой стране живёте?Чему удивляться.У власти одни твари, которым ничего не надо кроме денег.А народ- овцы,которые сидят и терпят,как бы над ними не издевались!

Олег сказав:

Нормальные комментарии не печатаем?Вот вам и свобода слова!Страна дураков!

Olita сказав:

всі нормальні коментарі ми публікуємо, не переймайтеся)

Олександр сказав:

Троллейбусы нужны…
Маршрутки задрали уже, по городу из-за них коллапс… Дизеля коптят ..
Водители маршруток ограничены по времени :
спешат, подрезают или просто тупят…

Роман сказав:

Ну нехай котяться звідси і запускають тролейбуси на рейси!!!

Олександр сказав:

Хай не брешуть що їм не хватає грошей. Найдіть інших перевізників яких все влаштує. Зарплати мізерні у людей, маршрутки забиті, а їм все мало. Нехай самі за кермо сідають і їздять а не водії їм щодня тисячі гривень здають. Морди віджерли на лексусах їздять і їм ще мало. Гнати їх в шию. Запросіть перевізників з районів.

Черкащанка сказав:

Підтримую! Сьогодні вони хотять 5 грн. та йдуть на шантаж, а завтра надумають 6 грн. і так без кінця? Пане мер, знайдіть інших перевізників або закупіть нові тролейбуси. Що? Грошей немає? А куди ж ви їх поділи? За рахунок платників податків казна наповнилася на 25% більше, ніж торік.

Саша сказав:

Ти прид…к,який новий перевізник буде по 4 грн їздить?

Александр сказав:

Я согласен на повышение тарифов. Только когда будут нормальные автобусы,, комфортные, с адекватными кондукторами…

Алексей сказав:

Пі..ри

Алексей сказав:

Суеки

Скептик сказав:

Читаешь комментарии и диву даешься – какие троллейбусы. В Черкассах троллейбусные линии проложены только несколько параллельно (проспект Шевченко и Химиков-30лет Победы-Одесская) и перпендикулярно Черновола-Смелянская-Грушевского-Сумгаитская-Рустави) и два кольца (м-н Лесной и Химпоселок). И все. Остальное – ходи пешком. Потому что город не проведет новые линии – это очень большие затраты (и провод и подстанции). Да и новые перевозчики не зайдут, зачем им такие деньги, если в других городах у них доход выше. Просто надо менять маршруты, чтобы автобусы не ехали по одному маршруту гурьбой. А до этого местные власти никак не додумаются

Еремей сказав:

Отличное время и повод после их забастовки проверить выходящие телеги на соответствие техническому состоянию и наличии договора со страховыми компаниями для обеспечения безопасной перевозки пасажиров. Нету и нет лицензии на предоставлении услуги, причем на год лишения и без права заниматься этим видом.

111 сказав:

Люди, якщо їм міська рада не компенсує кошти, то вони взагалі працюють в збиток
Радійте, що вони хоч попередили що не ходитимуть
ТА І Взагалі ЩО ДР ЦЬОГО ВПС ВОЗИЛИ

Евгений сказав:

Для начала, пусть перевозчики починят свои гнилые автобусы, уберут хамов водителей и таких- же кондукторов, потому будем говорить за повышение цен на проезд. За что мы платим, для того что бы попасть в автобус, надо преодолеть 3 ступеньки “Богдан”, так мы заботимся о инвалидах. Это еще нас надивают как селедку в бочку, что вздохнуть невозможно. О чем вообще говорить, у нас люди из маршруток выпадают, а водитель даже усом не ведет…

Вгору