Через штучне обміління річки на Черкащині вимирає екосистема (фото)

29 вересня 2020, 19:38

Житель Золотоноші Віктор Олексенко критичне обміління річки пов'язував із аномальною спекою. Однак справжня причина можливої загибелі кілометрів екосистеми - закритий шлюз, через який не може протекти вода.

У селі Бакаївці водойма річки майже повністю висохла.

- Нещодавно я проїжджав повз Благодатне і помітив що річка Суха Згар має пристойний рівень води. Незважаючи на посуху, рівень води там тримається в нормі. Під час огляду шлюзів на Зотолоношці побачив, що причина обміління річки - у закритому шлюзі. Вода не може перетекти через нього. Внизу ж, де будували міст і засипали річку, залишили лише маленький прохід для води. Через нього нормально наповнювати водойму неможливо, - розповідає Віктор Олексенко.

Світлина від Viktor Olexenko.

Закрили шлюз більше десяти років тому через сніжні зими. Тоді навіть вирізали підйомний механізм, оскільки рівень води був достатній, щоб переливатися через шлюз. Однак останніми роками через аномально посушливу погоду вода не досягає верхівки шлюзу і, відповідно, не перетікає в іншу половину русла. Демонтувати штучне перегородження можна лише за допомогою крану.

Світлина від Viktor Olexenko.

Через перекритий шлюз і обмління річки вже почала страждати екосистема поблизу водойми.

- Я побачив зовсім виснаженого бобра. Він вижив завдяки невеличким залишкам води у ямах. Але ці калюжі висихають, води немає. Тварини, які живуть поблизу водойми, просто загинуть через зневоднення.

Світлина від Viktor Olexenko.

У Регіональному офісі водних ресурсів у Черкаській області розповідають, що стосовно цієї річки вже збиралася нарада.

- Збиралися керівники району та члени комісії по різних напрямках. Вони повинні були скласти протокол і зазначити там рішення - як можна вирішити проблему зневоднення Золотонішки, хто займатиметься цією справою. Нарада відбулася близько місяця чи двох тому, але досі протокол ми не отримали, - пояснюють у Регіональному офісі.

Зараз працівники Регіонального офісу водних ресурсів чекають відповідних документів від місцевої влади, аби орієнтуватися, що робити з руслом річки. Однак коли вони надійдуть і в якому стані перебуватиме екосистема поблизу водойми - невідомо.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору