Сьогодні звернення черкаських енергетиків з проханням вирішити ситуацію щодо заборгованості з заробітної плати розглянули члени депутатської комісії з питань ЖКГ, повідомляють у прес-службі ПАТ "Черкасиобленерго".
Працівники підприємства не отримують зарплату останні два останні місяці. У своєму зверненні вони зазначають, що «на сьогодні на підприємстві склалася критична ситуація через заборгованість із виплати заробітної плати, за вересень та жовтень вона склала 67 млн грн, що є порушенням конституційного права на оплату праці. Заборгованість утворилася внаслідок дії постанов НКРЕКП щодо встановлення «додаткових щодобових відрахувань» коштів з рахунку підприємства до ДП «Енергоринок». Щодобові відрахування запроваджені через заборгованість ПАТ «Черкасиобленерго» перед ДП «Енергоринок», яка складає 718 млн грн. Важливо наголосити, що ця заборгованість виникла унаслідок заборгованості за спожиту електроенергію ПАТ «Азот» перед ПАТ «Черкасиобленерго» й складає 1,7 млрд грн. Лише упродовж минулого року хімічне підприємство приростило борг на 1,1 млрд грн».
Таким чином, наголошується у зверненні, постає питання про укладання угоди реструктуризації заборгованості між ПАТ «Азот» та ПАТ «Черкасиобленерго». Прикметно, що угода реструктуризації заборгованості ПАТ «Черкасиобленерго» перед ДП «Енергоринок» уже укладена. Проте, для виконання боргових зобов’язань енергетичному підприємству необхідно отримувати кошти від ПАТ «Азот» як за поточне споживання електроенергії, так і виплати заборгованості. Наразі, повідомляють в Обленерго, порозуміння з ПАТ «Азот» щодо термінів і обсягів платежів немає. Свою заборгованість ПАТ «Черкасиобленерго» має погасити до 1 липня 2019 року, тобто до моменту ліквідації ДП «Енергоринок».
- Ситуація на ПАТ «Черкасиобленерго» є критичною, - зауважив начальник відділу економічної безпеки ПАТ «Черкасиобленерго» Євгеній Лут. - Зростає соціальна напруга у колективі, що призведе до страйкових дій і припинення роботи підприємства. Це може призвести до катастрофічних наслідків у сфері енергетики та неконтрольованої ситуації у регіоні. Через невиплату зарплати звільняються висококваліфіковані працівники. У разі виникнення аварій та поривів на електромережах, які неминучі в осінньо-зимовий період, ліквідовувати їх буде нікому.
Члени комісії ухвалили рішення звернутися до міського голови Анатолія Бондаренка та очільника області Юрія Ткаченка з вимогою провести засідання комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій й розглянути питання запровадження у місті надзвичайного стану, якщо ситуація на підприємстві не зміниться.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram