Через борг у Черкасах можуть обмежити постачання води для населення

18 лютого 2016, 10:38

v-krani-nemaje-vody

Через блокування рахунків комунального підприємства "Черкасиводоканал"  у Черкасах можуть обмежити постачання води.

Про це щойно під час прес-конференції повідомив директор КП "Черкасиводоканал" Сергій Овчаренко.

- На сьогодні сталася катастрофічна ситуація на підприємстві у зв'язку із позовною заявою керівництва ПАТ "Азот" до виконавчої служби щодо стягнення кредиторської заборгованості згідно з попередніми рішеннями судів з КП "Черкасиводоканал". У нас є основні кредитори, які утворилися внаслідок збиткового тарифу, - ПАТ "Азот" та ПАТ "Черкасиобленерго". "Азоту" ми заборгували 25 млн грн, з них 14 млн грн - за рішеннями судів, які вони хочуть отримати одноразово, одночасно, стягнувши з нашого підприємства. Обленерго - понад 5 млн грн. Держава внаслідок збиткового тарифу винна водоканалу понад 63 млн грн. Тобто держава заборгувала водоканалу, а водоканал не розрахувався з кредиторами, - зазначив Сергій Овчаренко.

За його словами, до сьогодні між кредиторами було порозуміння. Проте зараз ситуація змінилася.

- Ми не розуміємо, чому "Азот" блокує рахунки і спонукає наше підприємство до зупинки. Якщо будуть блоковані рахунки, то ми змушені будем обмежити водопостачання. Вода буде подаватися лише населенню і то в окремі часи. Підприємствам та підприємцям водопостачання буде призупинено. Що може очікувати нас завтра? Наразі складно прогнозувати. Це можуть бути неприємні катастрофічні екологічні наслідки, - наголосив директор КП.

Він зауважив, що сьогодні надзвичайно важливо врегулювати ситуацію з "Азотом".

- Потрібно домогтися того, щоб підприємство відкликало позовну заяву, щоб не допустити блокування рахунків, бо це загрожує місту колапсом. Також потрібно ініціювати питання передачі в комунальну власність міста очисних споруд, які сьогодні знаходяться в оперативному управлінні "Азоту". У  приватній структурі, яка не розвиває та не модернізує  очисні споруди, а працює на знос, - заявив Овчаренко.

Поділитись

Коментарі

Вгору