«Черепи і кістки у смітті»: на Черкащині розкопали 300-річне поховання, а останки померлих викинули до сміття (фото, відео)

12 липня 2019, 11:54

«Черепа і кістки у смітті»: на Черкащині розкопали 300-річне поховання, а останки померлих викинули до сміття (фото, відео)

Безліч людських кісток та черепів на сміттєзвалищі знайшли сьогодні у селі Бакаївка, що на Черкащині. Місцеві жителі говорять, що останки давно померлих людей вивезли та залишили під лісосмугою місцеві будівельники, які будують церкву в сусідньому селі. Зі слів очевидців, під час копання котловану під фундамент майбутньої церкви, будівельники розрили колишнє сільське кладовище. Однак, працівники не припинили своїх робіт, а завантажили кістки та вивезли їх до сусіднього села у лісосмугу. Подробиці цієї жахливої події з’ясовував наш журналіст.

В селі Антипівка Золотоніського району, що на Черкащині, вже декілька років минуло, як негодою було зруйновано місцевий храм. Тоді,  в 2015-му році блискавка вдарила в церкву і та згоріла майже за мить. Саму будівлю храму було побудовано орієнтовно наприкінці 19-го–початку 20-го століття та вже тоді вона потребувала реконструкції.

«Черепа і кістки у смітті»: на Черкащині розкопали 300-річне поховання, а останки померлих викинули до сміття (фото, відео)

Як виявилось, поряд з церквою знаходилось сільське кладовище, про яке майже вже ніхто не пам’ятав. На початку липня цього року,  стараннями будівельників, які почали будівництво нової церкви, давнє поховання було зруйновано, а останки людей, які були там поховані, викинуті разом із будівельним сміттям та землею в сусідньому селі обабіч лісосмуги.

Наш кореспондент виїхав на місце події. На місці майбутньої церкви нині вирито величезний котлован. За словами місцевих жителів, там збиралися найближчим часом залити фундамент для храму. Втім, якщо придивитися уважно, то на дні котловану та на насипах землі обабіч нього можна помітити останки людини. Частини черепу та кістки тазу і ніг лежать на вирвах, які залишив екскаватор. Ніхто не звертає на них увагу.

«Черепа і кістки у смітті»: на Черкащині розкопали 300-річне поховання, а останки померлих викинули до сміття (фото, відео)

Місцеві зазначають, що будівництво нової церкви у селі фінансує місцевий підприємець та депутат Черкаської обласної ради Віктор Полозов, який нині балотується до Верховної ради України по 197-му виборчому округу. Однак про те, що під час земляних робіт біля церкви були виявлені останки людей, селяни говорити бояться.

Ми спробували звернутися за поясненнями до представників сільської влади. Втім,  у сільській раді на робочому місці виявилась лише секретар сільської ради Лариса Довгополова.

Зі слів Лариси Петрівни, на місці нинішнього котловану, знаходилось кладовище із захороненнями 18-го століття.

- Ця земля належить церкві, сільська рада немає відношення до цієї ділянки. Наскільки мені відомо,  нову церкву допомагає будувати Віктор Полозов (депутат Черкаської обласної ради – ред.), його техніка і працівники проводили ті роботи. Коли виявили там кістки, то там був і батюшка (сільський священик Отець Анатолій – ред.) і сільський голова, але поліцію не викликали, - розповіла нам пані Довгополова. -  Коли екскаватори глибоко почали копати, то виявили поховання і людські кістки та черепа. Однак, будівельники, за вказівкою начальства, не припинили своєї роботи, продовжуючи рити котлован під фундамент.

«Черепа і кістки у смітті»: на Черкащині розкопали 300-річне поховання, а останки померлих викинули до сміття (фото, відео)

Оскільки сільського голови не було на робочому місці,  ми спробували зв’язатися з ним по телефону. Микола Торгонський повідомив нам, що йому не відомо про те, що під час будівельних робіт у землі були виявлені людські останки, і до сьогоднішнього дня він не знав про цю подію. Микола Васильович розповів, що вказані роботи контролював місцевий священнослужитель Отець Анатолій. Тому про деталі події йому невідомо.

- Я ж їх не вивозив (викопані останки – ред.). Ви зверніться до батюшки і запитайте в нього. Це отець Анатолій. Він усе розповість. Я не знаю, хто роботи проводив, це не моя юрисдикція. Це батюшка цим займається, - зазначив сільський голова Антипівки.

При спілкуванні з жителями Антипівки стало відомо, що останні або не чули про вказану подію, або ж просто бояться про це говорити,  посилаючись на якихось «поганих людей», які можуть зробити зле за зайві розмови.

«Черепа і кістки у смітті»: на Черкащині розкопали 300-річне поховання, а останки померлих викинули до сміття (фото, відео)

Наш журналіст спробував знайти місце, куди будівельники вивезли землю та будівельне сміття з виритого котловану.

Близько 20 величезних куп будівельного сміття та землі вдалося відшукати у сусідньому селі Бакаївка неподалік відомого в Україні Красногірського жіночого монастиря. Побачене неприємно вражає. Гори землі в перемішку з битою цеглою висипані обабіч лісосмуги та дороги, яка веде до монастиря. Із майже кожної купи сміття стирчать людські кістки,  а між цеглою лежать пожовклі від часу черепа людей, обабіч лісової дороги розкидані ребра та хребці…

Працівники місцевого сільського психоневрологічного диспансеру, який знаходиться метрів за 100 від нашої знахідки,  розводять руками. Кажуть, що декілька самохвалів привезли цю землю, розвантажились та поїхали. Почувши про нашу знахідку, люди жахаються.

Нам вдалось з’ясувати, що територія, де були викинуті людські рештки, належить Антипівській сільській раді.

Один з місцевих чоловіків, який побажав залишитись інкогніто, розповів нам, що одним із перших в селі виявив цю страшну знахідку 8-го липня.

- Їхав навпростець, мені потрібно було до знайомого в Антипівку. Звернув увагу на те, що лежать якісь купи землі, а на них — черепа людські. Я зупинився, почав оглядати — побачив, що багато людських залишків. Там проходили люди і я запитав, що ж це таке. На що мені відповіли, що будують нову церкву в Антипівці на місці, де згоріла стара, а на рештки людей не звертають увагу, - розповів чоловік.

Розуміючи, що це було зроблено без інформування відповідних органів, наш журналіст звернувся до місцевого відділу поліції з метою отримати пояснення з цього приводу.

Під час особистого прийому керівник Золотоніського ВП ГУНП Олег Міщенко зазначив, що за останній місяць повідомлень про таку подію до місцевої поліції не надходило. Втім, правоохоронець зауважив, що за 10 хвилин до візиту журналіста, невідомі особи зателефонували до чергової частини відділку і повідомили, що виявили кістки людини. Пан Міщенко наголосив, що ця подія зареєстрована його підлеглими і найближчими днями слідчі відділку мають дати цьому юридичну оцінку і прийняти рішення, чи притягати когось за скоєне до відповідальності. Після цього керівник місцевої поліції виїхав на місце події, щоб оглянути виявлену журналістами знахідку.

Після візиту журналістів до Антипівки та Бакаївки, на місці події з’явилося багато людей, які щось нервово обговорювали та сперечалися між собою. В той же час, на місцях виявлення страшних знахідок працювали поліцейські та експерти.

Далі буде…

Коментарі

Jirka сказав:

Чудово!Ось вам усім приклад бездуховності!Кому ці кості потрібні?!Головне-вимахувати дулями перед картинками,фарбувати яйця,жерти пасочки,та верещати хрюстос воскрес!Ось ваша гнила релігія!

ОГР сказав:

Любопытно какого патриорхата церковь?

ОГР сказав:

Не ожидал от греко католиков такого варварства

PLV сказав:

Сельский голова ничего не знал??? Не смешите меня. В статье написано не совсем правдиво.. Он обо всем знал. Он был осведомлен ещё 4 июля. После первой находки. Просто ему не хочется нигде фигурировать, он и так уже слишком популярен….

Вгору