Статус пам’яток природи ще понад сорок років тому було надано крутим скелям каньйону, які на стометровому відтинку найближче підходять одна до одної з обох берегів Гірського Тікича. Саме вони та водоспад «Вир» особливо приваблюють «диких» туристів, які останнім часом аж надто ревно «освоюють» береги Тікича. В результаті заповідні місця з кожним роком зазнають все більшого спустошення. Попелища від численних багать, навіть біля самої води, пляшки, різного роду склотара та целофанові пакети й обгортки від продуктів вже наприкінці серпня перетворюють чарівну місцину, яку називають маленькою Швейцарією, на помийну яму.
«Швейцарія», хай і маленька, приваблює і альпіністів. Останні настільки захоплюються цими місцями, що літньої пори вони ось уже декілька років поспіль розбивають свій табір. «Підкоряючи гірські вершини», вони, як і в швейцарських Альпах, нерідко забивають у скелі сталеві палі. Це призводить до фатальних наслідків: у щілини від забитих паль потрапляє вода, яка завжди, а особливо при різкій зміні температур, призводить до деформації кам’яних порід.
Як наслідок, реліктові скелі поступово руйнуються, змінюють свої форми у безмірно коротший період, ніж у звичайному природному середовищі. Тому вже зараз слід суворо заборонити використання смертоносних для буцьких скель паль при будь-яких змаганнях зі скелелазіння. Така заборона повинна діяти вже зі студентського чемпіонату, якщо, звичайно, селищна рада дасть дозвіл на його проведення.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram