Будинки на лижах, знайдені на Черкащині, стали відкриттям року в Україні

12 січня 2017, 10:50
692311

Фото bbc.com.

Україна – це археологічний клондайк, переконаний вчений секретар Інституту археології Олексій Корвін-Піотровський. Територія країни, за його словами, була, як "прохідний двір" – тут жили багато народів, після яких залишилося чимало археологічних знахідок. Серед найцікавіших – знайдені на Черкащині будинки на лижах, пише vikka.ua з посиланням на ВВС Україна.

У вересні 2016 року археологи відкрили нову модель житла трипільської культури, яка існувала на території України, Молдови і Румунії у V–III тисячоліттях до нашої ери.

Це так звані будинки "на лижах", коли житла трималися на трьох підставках. Раніше такі конструкції знаходили лише на ніжках.

За 100 років знайшли 100 таких моделей. Але "лижі" відкрили вперше. Знайшли їх у поселенні-гіганті трипільської культури під назвою Тальянки у Черкаській області, розповідає пан Корвін-Піотровський.

Тальянки називають протомістом, воно існувало у V тисячолітті до нашої ери на площі майже 450 гектарів і нараховувало 2700 будівель. Вчені припускають, що там жили приблизно 10 тисяч людей. Таких поселень-гігантів немає більше ніде у світі.

Поділитись

Коментарі

Вгору