“Бо воно дешевше”: на Черкащині в автомагазинах і далі торгують товарами з росії

23 серпня 2022, 10:36

На Черкащині деякі автомагазини досі продають товари, які виробляються в Росії. Серед них - олива для двигунів від "Лукойл", яка є однією з найбагатших компаній ворожої країни.

Деякі продавці запевняють, що бізнесмени розпродують залишки, які були в наявності ще до війни. При цьому за останні 2 місяці ціна на 5-літрову каністру лукойлівского мастила підскочила удвічі: із майже 600 гривень до 1300 гривень.

Власник магазину з автотоварами у Тальному зізнається, що у нього ця олива поки коштує 560 гривень, але буде дорожчати невдовзі.  Водночас вважає, що її все ж везуть з-за кордону.

"Поки стоїть стара ціна. Завтра буде нове завезення і також ще по нинішньому ціннику, - розповідає підприємець. – А пізніше подорожчає. Я не знаю, як вони його провозять в Україну.  Думаєте олігархи позакривали бізнес із росією? Кому війна, а кому й мати рідна. І це ж не тільки оливу везуть, а й, наприклад, запчастини та акумулятори. Люди питають російське, бо воно дешевше".

Журналісти "Про все" зателефонували у понад десяток автомагазинів у Черкасах, аби дізнатися про наявність продуктів виробництва "Лукойл". У двох із них автомоблільне мастило цієї компанії вдалося знайти. Всі решта відмовилися від реалізації такої групи товарів через збройну агресію росії.

 "Де це л**но в Україні візьметься? Це ж росія, - дивується продавець магазину Дмитро. – Не скажу з приводу нелегального ввозу, але, мені здається, російські товари могли лишитися на складах, які перевезли зі сходу країни. Особисто в нас 4 склади, але нічого російського там немає".

Підприємці зізнаються, що нерідко черкащани просять продати товари саме російського виробництва.

В поліції про факти незаконного завозу на територію Черкащини російської оливи не знають. На Черкаській митниці ДФС пообіцяли прокоментувати це питання, проте на момент підготовки матеріалу відповіді не надійшло.

9 квітня цього року Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову №426, якою ввів повну заборону (ембарго) на ввезення на територію України товарів з країни-агресора – російської федерації.

Спеціальний чат-бот в Телеграмі, який допомагає зрозуміти роль та походження продуктів, підтверджує належність компанії "Lukoil" до ворожої держави.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору