Блогерку із Черкас, яка закликала Україну капітулювати, суд поновив на навчанні

12 листопада 2022, 13:37

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області зобов’язав місцевий університет відновити на навчанні фігурантку скандалу, яка розповсюджувала фейки про ЗСУ й закликала Україну капітулювати. Блогерку-таролога із Черкас Ельвіру відрахували після її резонансних заяв із четвертого курсу факультету ветеринарної медицини, Оbozrevatel.

26 жовтня суд визнав рішення БНАУ – Білоцерківського національного аграрного університету – протиправним. Крім того, тепер ВНЗ має виплатити блогерці судові витрати у справі в сумі 992,4 гривень. Офіційний документ про це опубліковано на сайті Єдиного держреєстру судових рішень.

Скандал навколо Ельвіри піднявся після її сторіс в Instagram. Дівчина виявилася прихильницею дивного “миру” – мовляв, нашій країні найкраще “скласти зброю і прийняти ворога з добром”.

Це не була "випадкова" заява, адже студентка потім накинулася на користувачів, у яких її слова викликали обурення. Блогерка заявила, що їм нібито "промивають мізки та програмують".

У результаті 15 липня наказом ректора БНАУ відрахував свою студентку. У вересні адвокат Ельвіри подав позов, у якому просив суд визнати це протиправним.

На запит адвоката навчальний заклад надав інформаційний лист, яким повідомив, що студентку відраховано "за публічні заклики в соціальній мережі Instagram про порушення територіальної цілісності й незалежності України, необхідність капітуляції та складання зброї перед країною-агресоркою".

Підставою для відрахування був протокол засідання органу студентського самоврядування університету. Позивач доводив, що наказ про відрахування нібито незаконний і безпідставний. Мовляв, мала місце "дискримінаційна поведінка" щодо студентки з політичних і релігійних мотивів, а це "порушує конституційні права".

Також дівчина заявила, що дізналася про те, що вилетіла з вишу, “випадково”. Нібито її ніхто не викликав на засідання студради й не пропонував у будь-який спосіб надати пояснення.

У підсумку суддя Білоцерківського міськрайонного суду Ярмола О. Я. підтримала позицію позивача. Скандальну блогерку тепер мають повернути на навчання.

Вказане рішення може бути оскаржене в Київському апеляційному суді у 30-денний строк від дня оголошення.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Пабло :

треба не лише подати апеляцію, а й законним шляхом виженути суддю-любителя колоборантів.

123 :

Таку “суддю” разом з блохєркою позбавити громадянства та депортувати з країни, підтримують вдвох країну-агресора, нехай туди разом і шурують

Вгору