Більше 35 відсотків черкасців хочуть негайної зміни міського голови або зміни його у результаті виборів

07 жовтня 2020, 18:35

Відомий український політолог Євген Васильчук проаналізував чому діючий черкаський мер не має шансів на перемогу у першому турі.

Ще задовго до виборчої кампанії оточення чинного черкаського міського голови рапортувало про перемогу «вже в першому турі».

І це зрозуміло, адже в руках А. Бондаренка перебуває міський адмінресурс і бюджети, численні комунальні підприємства і, найголовніше, бажання залишитись у теплому чиновницькому кабінеті. І таке ж бажання є у його бізнес-партнерів та вузького кола наближених до міської влади кланів.

І все начебто на початку йшло добре. Пригодована політтехнологами громадська думка була переповнена оптимізмом про «вагомі зрушення» у справі «плиточного ремонту тротуарів» та накручені соціологами рейтинги. Про опонентів взагалі не турбувались, відкрито називаючи їх політичними лузерами.

Але вибудований А. Бондаренком адмінресурс зіткнувся із журналістськими розслідуваннями, що стосувались шалених бюджетних грошей, витрачених сумнівними методами, та скандалів щодо зв’язків з місцевими бізнес-кланами (докладніше тут). Відтак реальні рейтинги чинного очільника міста вперто поповзли донизу.

А реальний політичний суперник керівник черкаського виробничого підприємства «UKRAVIT» Віталій Ільченко, підтриманий Президентом України Володимиром Зеленським, у вересні почав упевнено набирати рейтинг.

Команда А. Бондаренка фактично втратила монополію на перемогу. Згуртовані довкола бюджетних коштів бізнес-партнери мера почали домовлятись «на стороні». Через це піарники міського голови вже не звітують про перемогу в першому турі.

Як випливає з опублікованих даних соціологічного опитування черкасців, проведеного у вересні відомим національним центром «Імідж-Контроль» (докладніше тут), уже 35% містян хочуть негайної зміни черкаського міського голови або зміни його у результаті виборів. Жовтневе соціологічне опитування вже засвідчило, що рейтинг А. Бондаренка знизився нижче 50% відмітки, а рейтинг В. Ільченка піднявся до 19,5% та В.Євпака до 13,2%. Цілковита об’єктивність цих результатів є поза сумнівом. Таким чином, мова про перемогу А. Бондаренка у першому турі вже не йде.

Але найголовніше те, що містяни відчувають, що для чинної черкаської міської влади поняття «чесні та зважені рішення» це випадково згенерований порядок слів, а не базовий принцип управління містом.

Найняті А. Бондаренком політконсультанти чітко розуміють, що кількість виборців, які не визначились за кого голосувати на виборах, коливається від 25 до 30%. І коли половина з них віддасть свої голоси за В. Ільченка та додасться партійний рейтинг лідера політичних партій «Слуги Народу», то А. Бондаренку доведеться «зливати воду» таким же темпом, як п’ять років «зливались» бюджетні кошти.

*політична реклама

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Крапива :

Кто это недоразумение? Ничего по делу не сказано, никаких примеров и доказательств, просто лай полу***ка каких тысячи в фейсбуке. Васильчук, иди утопить!))

Вася :

Бондаренко переможе якщо не в першому – то другому турі. І не факт що другий тур ввійде Ільченко. У Кухарчука набагато мобільніший і дисциплінованіший електорат. Плюс зараз підтримка Зеленського скоріше негативне явище ніж позитивне. Багато хто з його колишніх прихильників згадують фразу Головобородька “п…т і п…т, п…т і п…т” і співставляють, що робить сам Зеленський, фактично п…т, а його корабельні сосни – п…т бюджет.

Черкащанка :

Ваші роздуми дуже примітивні та суб”єктивні. За Бондаренка проголосують тільки ті, кому не хочеться заглиблюватися у списки, а хто ж ці люди, які себе так нав”язливо пропонують? За час правління Бондаренка так і не доремонтували театр, зробили за 300 тисяч стелу “Я люблю Черкаси” та так і вже більше 2-х років її не знають, куди притулити. Торгівля із асфальту процвітає. Сміттєве питання не вирішене, а інвестори, що хотіли вкласти гроші у сміттєпереробний завод, поїхали ні з чим.”Нову якість”, як Лукашенко, не можна “зкинути із трону”!)) Обіцяв мер знизити тариф на тепло у січні – збрехав. Обіцяв встановити апарати у маршрутках для того, щоб не було зловживань перевізників та контролювати кількість пасажирів, не зробив. І ще багато-багато чого. То як ви думаєте, чи варто далі довіряти місто такому от “хазяїну”? До речі, він ще й дружину свою “протягує” у депутати! Сьогодні “милувалася” її портретами. Не думаю, що бунтар Кухарчук зробить наше життя кращим, бо не проявив себе ніяк, окрім зривами сесій та налаштуванням людей проти влади. Так що, Вася, краще думайте, а не йдіть протоптаною стежкою.))

Вгору