“Безпечність ГАЕС – брехня”, – у Черкасах активісти мітингують проти будівництва

30 червня 2016, 10:49

4118952935ec62788bdaf7aed26fb539-424x259

У Черкасах активісти пікетують засідання сесії обласної ради, виступаючи проти будівництва Канівської ГАЕС. Вони стверджують, що таке будівництво є збитковим, небезпечним і абсолютно безглуздим. 

13566246_628156817352999_1697078944_n

Про це інформує кореспондент "Про все".

- Досі не було надано жодних аргументів про економічну користь такої ГАЕС. Натомість експерти з енергетики (незалежні від Міненерго) вважають, що з точки зору енергетики та економіки Канівська ГАЕС є абсолютною дурницею, оскільки це вже застаріла технологія, і вже давно є інші технології регулюванняя потужностей. Також це будівництво є небезпечним на таких грунтах. Навіть попри доведення Міненерго, що там все передбачено, будівництво на таких грунтах, які є на території Канівщини, неймовірно небезпечне. Ще одна небезпека, про яку зазначають екологи, - на дні Канівського водосховища знаходиться величезна кількість законсервованих у мулі залишків радіактивного осаду часів ЧАЕС. Цей осад буде збурений величезними потоками води, і 40 млн населення, які п'ють воду вздовж Дніпра, будуть мати отруєну воду, - стверджує активіст громадської кампанії проти будівництва Канівської ГАЕС Дмитро Іванов.

До того ж, як повідомлялося раніше, активісти написали петицію до Президента України, в якій зазначили, що на прибережній смузі завдовжки 6 і завширшки 2,5 км знаходяться 14 поселень, 5 городищ та 2 могильника, які представляють практично всі археологічні культури, відомі в Середній Наддніпрянщині – від Трипільської культури (4-те тисячоліття до Різдва Христового) до пізнього середньовіччя та козацької доби.

Унікальність Бучацького археологічного комплексу полягає не лише в культурно-хронологічній повноті – такий комплекс фактично не має аналогів на Подніпров’ї. Причому, більшість пам’яток лише означені, досі повністю не досліджені. Городище на горі Лисуха, за свідченням істориків, не має прямих аналогів з жодною з відомих археологічних культур і може стати гучним відкриттям для сучасної науки. І ці пам’ятки можуть і залишитися навіки недослідженими, бути з’їдені чудовиськом енергопромисловості.

 

 

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору