Безнадійний? Іди додому, – під час акції в Черкасах волонтери розповіли про проблеми паліативної допомоги

06 жовтня 2016, 17:02
Фото: Про все

Фото: Про все

Фотокартки дітей, які борються за своє життя, скриньки для збору допомоги, виступи волонтерів - у середмісті Черкас біля міськвиконкому пройшла фотовиставка «Я люблю життя! Життя без болю!», організована Всеукраїнською мережею ЛЖВ.

Головною метою акції є привернення уваги суспільства та органів місцевої влади  до проблем паліативних хворих, зокрема дітей.

- На сьогодні в Черкасах відсутнє відділення, де діти, що мають невиліковні хвороби, мали б змогу отримувати необхідну допомогу. Є відділення для дорослих, проте повністю відсутнє дитяче. У нас в Черкасах близько п’ятисот таких діток. І це не тільки онкологія, це і кардіологія, і нефрологія, ВІЛ, - розповідає одна з організаторів акції, представник мережі ЛЖВ Світлана Федорова.

Фото: Про все

Фото: Про все

Зараз в Черкасах діє відповідна програма паліативної допомоги, розрахована до 2020 року, проте, за словами Світлани, вона зовсім не враховує інтереси дітей. Є велика кількість паліативних хворих, які перебувають вдома.

- Ці хворі - наодинці зі своїми проблемами. Немає виїзної медичної та психологічної допомоги. Родичі не можуть справлятися в повному обсязі з проблемами цих хворих. А ці проблеми є щоденно, - коментує представниця Черкаського обласного відділення мережі ЛЖВ Тамара Борисова. – Ми зараз не вимагаємо будівництва окремого приміщення для таких дітей, але медичні заклади повинні бути більш відкритими для них. А загальне сприйняття таке – якщо невиліковний, нехай їде додому, приймає знеболювальне, чекаючи своєї долі, та не відволікає від інших хворих...

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Анна :

СНІД являється однією з найжахливіших проблем нашого суспільства, маю надію що колись мі подолаємо її. Читала про одну дуже цікаву організацію яка допомогає хворим і інформує здорових. Кому цікаво ось тут: https://unaids.org.ua/ua/about-unaids/strategiya-stalogo-rozvitku

Вгору