Без СУБів та техніки: наступної зими на черкащан чекає справжній сніговий колапс?

11 січня 2016, 21:15
12557256_908193492600372_1318004389_o

Фото: Про все

Попри скарги черкащан на нерозчищені від снігу двори та тротуари, посадовці запевняють, що комунальні служби виконують свою роботу і прибирають сніг. А от справжній сніговий колапс черкащанам варто очікувати наступної зими, коли буде ліквідовано усі Служби утримання будинків, і прибирати двори і тротуари буде нікому. 

У цьому переконаний директор департаменту житлово-комунального господарства Черкаського МВК Андрій Наумчук. У коментарі "Про все" він повідомив, що навіть не уявляє, як містяни прибиратимуть сніг наступного року.

- Не можна сказати, що сніг у місті не прибирають. Можливо, не скрізь - через велике скупчення транспорту, який заважає техніці. Наприклад, це стосується мікрорайону "Митниця", де у двори неможливо заїхати трактором. До міської ради надходило багато скарг від містян на засніжені тротуари, але потрібно розуміти, що очищати їх мають не тільки комунальні підприємства, а й власники будівель, які розміщуються поряд. Комунальки прибирають лише ті тротуари, які знаходяться в межах прибудинкових територій, якщо поруч знаходить будинок СУБу, то трактор розчищає тротуар, якщо ж приватна установа, то це її обов'язки, - зазначив Андрій Наумчук.

За його словами, наразі місто потопає у снігу через неправильні умови паркування особистого транспорту та браку необхідної для прибирання техніки. Проте справжній сніговий колапс може очікувати на черкащан наступної зими, коли усі СУБи буде ліквідовано.

- Зараз недоречно оновлювати парк техніки, оскільки СУБам залишилось існувати до червня. Лише уявіть, що буде наступного року у грудні, коли СУБів не буде, і відповідно тракторів, які прибирають сніг, також, мешканці повинні будуть утримувати трактори самостійно. Як люди прибиратимуть сніг... якщо чесно я не уявляю. Якщо зараз проблема є, то у наступному році вона буде вдесятеро більшою, - наголосив директор департаменту ЖКГ.

Також він повідомив, що якщо у черкащан є якісь скарги, то вони можуть телефонувати за номером 1505 і повідомляти про двори та тротуари, які не прибрано від снігу. А якщо представники комунальних підприємств не виконали свою роботу і розчищати снігові замети довелося самим мешканцям будинку, то останні можуть вимагати перерахунку оплати послуги за утримання прибудинкових територій.

- Звичайно, якщо прибирав сніг хтось інший, це потрібно обстежувати і зменшувати суму оплати за той місяць. Потрібно викликати представників СУБу і показувати що це ми зробили, а не ви, - розповів Андрій Наумчук.

Поділитись

Коментарі

Вгору