Без касок та бронежилетів: батько черкаського солдата поскаржився на забезпечення військових

19 січня 2016, 23:46

368970

Контрактників черкаського автомобільного батальйону відправили на Схід, не забезпечивши ані касками, ані бронежилетами.  З проханням посприяти вирішенню проблем військових до vikka.ua звернувся батько атовця.

"Мій син служить в черкаському автобаті і зараз перебуває під Харковом. Він здійснює регулярні поїздки на Донбас, возить патрони на передову.  При цьому мій син та його товариші по службі не забезпечені касками, бронежилетами, аптечками, нічого немає. Тільки зброю видали і все", - каже стурбований батько солдата.

Чоловік і сам побував у зоні АТО, тому розуміє, на яку небезпеку командування наражає хлопців. "Коли вони попросили у начальства видати їм бойовий комплект, ті відповіли, що "не положено". Добре, що у мене залишився бронежилет, котрий захищав мене на Сході. Віддав його синові. А як же інші?", - зазначив атовець.

Черкаські контрактники з автобату мають пробути на Сході три місяці. За словами атовця, його син регулярно виїжджає на завдання. "У нього може бути 1-2 дні відпочинку, а так - постійно на виїздах. Це – зона АТО. Може трапитися біда, а потім скажуть, що через необережність", - каже атовець.

Натомість у військовій частині запевнили, що зараз військові забезпечені повністю. Заступник командира військової частини В5912 по роботі з особливим складом полковник Олександр Бондаренко повідомив, що таких проблем, як раніше у військових немає і скарг від них не надходило. Така ж ситуація, за його словами, і в частині А1744, де наразі служить син атовця. "Бронежилети та каски інвентарні. Їх можуть видавати тоді, коли виходить колона", - зазначив він, посилаючись на інформацію, котру отримав від свого колеги з частини А1744 майора Олексія Чорного.

В той же час виконувач обов'язків заступника командира військової частини А1744 по роботі з особовим складом Віталій Чигирик завірив, що в його частині немає проблем із забезпеченням. "Кожні 2 години ми підтримуємо зв'язок з військовими. Вони ніколи не виїжджають на завдання без засобів захисту", - зазначив він.

Військові запропонували розібратися у питанні в індивідуальному порядку,  але батько солдата категорично проти цього. Чоловік боїться, що до сина та його побратимів буде "особливе" відношення начальства, а це може ускладнити солдатам службу.

Вгору