На черкаських весіллях вже не почуєш Сердючку. Святкують молоді тепер лише один день, а традиційна крадіжка нареченої та миття ніг тещі вже стали перегорнутою сторінкою історії. Черкаські ведучі розповіли сайту vikka.ua про сучасні весільні традиції та найбільш оригінальні свята, які організовували на їх пам’яті молоді.
Черкаській ведучій свят Мар’яні Верховцевій доводилося проводити весілля велосипедистів, яке було організовано у стилі подорожі і пройшло без залучення українських весільних традицій. Коли була популярною кампанія Ice Bucket Challenge, гості на весіллі обливалися холодною водою.
Одним із найбільш оригінальних свят молодих ведуча проводила у минулому році. "Це було патріотичне весілля, де наречений та наречена попросили замість "Гірко!" кричати "Слава молодим!". Було ще багато патріотичних кричалок та конкурсів з козаками та у національному стилі. В організації свята молоді пішли за покликом власного серця, а не намагалися втілити очікування своїх близьких. Гості були трохи знервовані, але вийшло дуже цікаво", – розповіла Мар’яна Верховцева.
До речі, на цьому весіллі половина столу була вегетаріанською та без алкоголю. "Також на нареченій не було фати. Фата – це взагалі камінь спотикання між поколіннями. Але останнім часом наречені все більше відмовляються від старих традицій, замінюючи їх на більш демократичні європейські", – пояснила вона.
Ведуча підтримує тих, хто організовує своє весілля, спираючись на власні цінності, а не піддаючись тиску встановлених ще за радянських часів традицій. Так вона організувала і своє свято. Винятковим воно було ще й через те, що майже всі гості були із галузі організації та проведення свят.
"У нас були тільки церемонія і фуршет. Замість обручок ми обмінювалися віночками, були одягнені у вишиванки ручної роботи. Замість паляниці дарували гостям шишки, які були прикрашені орнаментом у стилі української вишивки. Замість букету дівчатам я кидала вінок, а хлопці ловили від нареченого шкарпетки з традиційним національним орнаментом", – розповіла про своє свято Мар’яна Верховцева.
Черкаський конферансьє Дмитро Зборовський також поділився з сайтом спогадами про незвичайне весілля. Він досі у захваті від весілля-квесту, яке йому довелося організовувати на території готельно-розважального комплексу у Чигиринському районі. Пара, що одружувалась, займається оформленням віз для виїзду українців на роботу за кордон. Вони вирішили провести квест для гостей за мотивами особливостей свого бізнесу.
"Запрошених розділили на чотири команди і вони мали пройти конкурси, щоб отримати візу на весілля. Це було дуже весело та азартно. Була така біганина! Гості розгадували загадки, збирали підписи, ловили магнітами буйки з пазлами у басейні, ходили на ходулях та по натягнутій стропі, стріляли. Потім всі отримали візи на весілля та пішли святкувати", – пригадує ведучий.
За його словами, хоча молодь здебільшого хоче позбавлятися старих традицій, старшому поколінню вони потрібні.
"Я рекомендую залишати деякі традиції, які включають у себе ліричну частину та присвячені батькам. Наприклад, це те, що пов’язано з домашнім вогнищем та подякою батькові та матері", – ділиться думками ведучий.
На думку Дмитра Зборовського, найкраще весілля те, де нікого ніщо не примушують робити і все дійство цікаве для гостей від його початку і до кінця.
Черкаській ведучій Ірині Тітовській якось довелося вести весілля, де крім молодят та їх батьків нікого не було. "Це було весілля на 6 осіб. Відсвяткували за 3 години. Незважаючи на вузьке коло, все пройшло гарно: була інструментальна частина, гості дивилися фотографії, пригадували важливі моменти", – розповідає ведуча.
За її словами, сучасні наречені часто приділяють особливу увагу не тільки оригінальному декоруванню святкових залів, а й творчо підходять до самих локацій для свят.
"Якось проводили весілля у недобудованому приміщенні. Його вимили та декорували у стилі лофт. Також святкували народження сім’ї в українському стилі, у чистому полі у шатрі", – ділиться спогадами Ірина Тітовська.
Ведуча свят Світлана Білокінь, як і її колеги, віддає перевагу оригінальним весіллям без залучення банальних конкурсів та застарілих обрядів, сенс яких вже давно ніхто не пам’ятає. На її думку, виграшними варіантами є виїзні церемонії та весілля-фуршет. Там гості не мають сидіти на одному місці, а пересуваються по залу і спілкуються один з одним.
"Коли іноземці одружуються з українками, то обов’язково вносимо до свята український колорит. Таким чином провели весілля з обранцями із Туреччини, Голландії, Італії. Навіть вчили їх танцювати гопака. Цікаво спостерігати, як нареченим іноземцям та їхнім гостям з-за кордону спочатку непросто спілкуватися з іншими запрошеними. Потім же, після чарки, коли напруга спадає, у хід йде мова жестів і всі непогано розуміють одне одного", – розповідає ведуча.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram