«Батьківщинівці» встановили в Смілі першу пам’ятну дошку герою Небесної Сотні

07 квітня 2014, 13:16

Ініціативу встановити пам'ятні дошки, присвячені черкаським героям Небесної Сотні на стінах шкіл, де вони навчалися, виявила Черкаська обласна організація «Батьківщина» та її молодіжне крило «Батьківщина Молода», інформує Черкаська обласна організація партії "Батьківщина".

Від сьогодні такі дошки за погодженням з місцевою громадою з'являться на фасадах трьох шкіл. Першу на очах сотень школярів Смілянської загальноосвітньої школи №11 сьогодні відкрили черкаські батьківщинівці разом із мамою Юрія Пасхаліна Тетяною Григорівною, його братом, племінником та сестрою.

- Ми своїх героїв пам'ятаємо, - говорить очільник обласної «Батьківщини», керівник обласного штабу Юлії Тимошенко Анатолій Бондаренко. – І ті, хто сьогодні прийшов до влади, просто не мають права зганьбити пам'ять черкащан, які віддали своє життя за те, щоб країна пішла іншим шляхом. Щоб із наших дітей виросло нове покоління. І саме завдяки таким, як Юрій Пасхалін, ми маємо можливість цього досягти. Щодня, йдучи до школи, вони дивитимуть в його очі, очі Героя, який не вмирає. І саме ці очі щодня нагадуватимуть цим дітям, заради майбутнього яких він поліг на Майдані, що означають такі поняття, як гідність, мужність, чесність, порядність і патріотизм. Щоправда, достатньо єдиного погляду на цих дітей, щоб зрозуміти: вони вже інші. Вони вже тримають руку на серці, коли звучить гімн, вони вже знають його слова на пам'ять, плачуть, коли дивляться в очі Юрія Пасхаліна на пам'ятній дошці. І на «Слава Україні!» гордо й голосно відповідають «Героям слава!».

Окрім пам'ятної дошки, відкритої батьківщинавцями, у школі, де навчався Юрій Пасхалін, започаткували цілий проект - «Наш герой». Дослідницька група з самих же школярів збирає спогади про Юрія його вчителів та однокласників, відшукує цікаві фотографії. І все для того, щоб на його прикладі виховати покоління нових українців.

- Бо герої, діти, це не тільки ті, про кого пишуть у книжках, - виступила на урочистій лінійці з нагоди відкриття пам'ятної дошки голова молодіжної організації «Батьківщина Молода» Артеменко Тетяна. - Герої живуть серед вас, ходять до тих самих шкіл, що й ви, мають звичайних батьків. Героєм може стати кожен, але стають одиниці. Такі, як Юрій Пасхалін, котрий, як співається в нашому гімні, «тіло й душу поклав за нашу свободу». Це приклад найбільшої любові до своєї Батьківщини, і ми віримо, що саме на таких прикладах із вас дійсно виросте нове покоління українців.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору