“Банк ідей” в МХП: можливість проявити себе та додатково заробити

01 травня 2023, 13:40

Офіційне працевлаштування, ринкова заробітна плата, належні умови роботи та широкий соціальний пакет – ось базові умови, які точно зроблять будь-якого роботодавця привабливим для діючого чи потенційного співробітника. Усі перелічені складові успішно діють в МХП – одній із найбільших українських компаній, що в тому числі веде свою діяльність на Канівщині. Але в компанії не обмежуються цим. Бонусні програми, мотиваційні кейси та все, що пов’язано з розвитком персоналу тут стали системною практикою та чудовим інструментом для додаткового заробітку.

Один із таких проєктів – «Банк ідей». Ініціатива спрямована на вдосконалення виробничих процесів та реалізовується на підприємствах МПХ вже кілька років. Однак восени минулого року відбувся її перезапуск та якісне оновлення.

– Аналізуючи попередній досвід, ми побачили, що активну участь у проєкті здебільшого брали співробітники середнього менеджменту. Саме тому відбувся рестарт програми з акцентом на якомога ширшому залученні до неї лінійних керівників та звичайних співробітників, – розповіла Анастасія Самбур, координаторка «Банку ідей» в МХП. – Крім того, ми дещо змінюємо акценти: проєкт не лише про те, щоб покращити виробництво чи вдосконалити обладнання, він про людей, про небайдужих ініціативних співробітників, яких в компанії хочуть чути.

Менеджерка переконана, що саме працівники на місцях найкраще знають, що в конкретному випадку можна зробити зручніше, безпечніше, ефективніше, швидше. Тож через «Банк ідей» вони можуть ділитися своїми пропозиціями: «Власне, ідеї не обов’язково мають бути якимись грандіозними, з потенційно великими прибутками. Вони можуть бути локальними, простими, але водночас про те, що людей турбує на робочому місці й про їхнє бачення як це вирішити», – додала вона.

Разом із тим, незмінно важливою складовою в «Банку ідей» залишається мотиваційна складова. Передусім винагорода передбачається для співробітників, чиї ідеї мають економічний ефект, тобто принесли прибуток підприємству:

– Винагорода обраховується за спеціальною формулою й залежить від економічного ефекту. Але ми цінуємо ініціативність в цілому, тож в межах програми свої бонуси отримують й автори, пропозиції яких не несуть прибутку, проте, наприклад, сприяють безпеці чи полегшенню праці. Окремо приділяємо увагу  й людям, чиї ідеї не на часі або ж відхилені, адже це теж зусилля, які ми цінуємо. А ще це досвід, який в майбутньому може привести до нових цікавих та ефективних пропозицій, – поділилася Анастасія Самбур.

Впроваджено «Банк ідей» і на «Миронівській птахофабриці». На підприємстві повідомили, що у 2023 році тут було успішно реалізовано 78 ідей, а загальний економічний ефект від їхнього виконання склав 11,7 млн грн. Сума виплаченої винагороди співробітникам сягнула майже 360 тис грн.

– Особисто для мене «Банк ідей» – це можливість не лише додатково заробити, а й здобути новий досвід та зробити якісь процеси більш зручними, кращими, – каже Андрій Арсененко, інженер з АСКВ переробного комплексу, який нещодавно разом з колегою реалізував власну ідею та отримав фінансову винагороду.

Йдеться про модернізацію плиточних морозильних апаратів для заморожування продуктів м’ясо-механічного обвалювання. Система працювала не стабільно й потребувала ремонту, що вартував би  580 тис. грн, але хлопці знайшли альтернативу, в основі якої заміна дорогих оригінальних реле у схемах на програмовані реле українського виробництва, що не уступають за якістю. Завдяки цьому вдалось зекономити майже 245 тис. грн.

Ділиться досвідом участі в мотиваційній програмі й Олександр Якименко, механік компресорного цеху АХУ. Його проєкт стосувався заміни блоку керування осушувачем повітря, що використовується для видалення вологи з повітря. Процес дуже важливий для функціонування засобів автоматизації виробництва, а отже в цілому для роботи переробного комплексу, а завдяки ідеї Олександра вдалось не тільки забезпечити його надійність, а й отримати економію на рівні 173 тис. грн. За свої напрацювання механік також отримав грошову винагороду.

«За 4 місяці експлуатації модернізована система не зазнала жодної поломки, – говорить Олександр. – А «Банк ідей» для мене – це можливість проявити себе та принести користь підприємству».

Тож приклад МХП, «Миронівської птахофабрики» показує, що сучасний бізнес має бути креативним та інноваційним, окрім базових речей надавати своїм співробітникам нові можливості, які будуть цікавими кожному та розвиватимуть всю команду.

Новини компанії

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Рус :

Чому у вас немає продукції копчене м’ясо ?

Вгору