Багатостраждальні вбиральні, або Жахливі громадські туалети Черкас (фото)

10 листопада 2015, 12:03

1447060295_doolyna-troyand-2

Відсутність нормальних громадських туалетів – проблема з якою повсякчас стикаються черкащани. Якщо ж відшуковується хоча б один, то у жахливому стані й повною антисанітарією. Саме тому, містяни змушені поспішати до найближчого кафе. Черкасці ж віддають перевагу туалету в «Макдональдсі». Кореспондент Нової Доби провела огляд громадських туалетів міста і особисто переконалась у жахливості їх стану.

«Я не дуже люблю громадські туалети, тому що їх дуже складно знайти. А біотуалети чи ті, які в нормальному стані відкривають тільки на свята. Громадські вбиральні постійно брудні та ще й платні. Ось наприклад, у Долині троянд побудували пристойний туалет, але він працює тільки на свята. Нещодавно хотіла піти туди, готова була віддати будь-які гроші аби потрапити всередину, але туалет був зачинений», – нарікає жителька міста Новікова Інна.

Як повідомив у відповідь на інформаційний запит директор департаменту житлово-комунального відділу черкаського МВК Андрій Наумчук, «В підпорядкуванні департаменту житлово-комунального комплексу відсутні міські громадські туалети. Комунальне підприємство «Комбінат комунальних підприємств» (що є у віданні департаменту) утримує лише 5 туалетів, що розташовані на комунальних пляжах. На їх утримання за рік підприємством витрачається 6 714 грн».

Наші кореспонденти відшукали 6 громадських вбиралень у місті. І майже всі вони розташовані у центрі, в інших же районах туалетів немає.

Спочатку ми завітали до вищезгаданого туалету на Долині Троянд і він був… зачинений. Виявляється туалет працює тільки під час міських свят. Зовні туалет виглядає чистим і охайним, який же він всередині журналісти так і не змогли дізнатися.

У кінотеатрі «Україна» також є громадський туалет, за користування ним треба сплатити одну гривню. У приміщенні можна: помити руки з милом, оглянути свій зовнішній вигляд у дзеркалі і навіть зіграти у гру в автоматі. Взагалі стан туалету залишає бажати кращого.

1447060197_kinoteatr

«Вдень туалет відвідують близько ста осіб. Чистотою та порядком туалету завідую я та прибиральниця кінотеатру через кожні чотири дні», – розповідає Неля Іванівна, працівник туалету.

Неля Іванівна також зауважила, якщо ж відвідувачам туалет не подобається, то його можуть взагалі зачинити для вільних відвідувань, оскільки він є у власності кінотеатру.

Далі журналісти рушили до дитячого парку, що розташований на вул. Котовського і знайшли там безкоштовний громадський туалет. Він розташований праворуч від входу до парку. Взагалі туалет можна знайти за неприємним запахом, який супроводжує відвідувача до самого виходу з парку. У вбиральні немає світла, тому «робити свої справи» треба навпомацки. Унітазу також немає в наявності.

1447060217_kinoteatr-3 1447060229_dytyachyy-park

Наступний туалет по нашому маршруту розташований біля Управління статистики, на вулиці Дашковича, 39. І перше, що відштовхує від відвідування цього туалету це те, що він розташований під вивіскою «Ритуальний квітковий павільйон». Заплативши 2 гривні журналісти мали можливість потрапити всередину. І переконалися, що ця платна вбиральня нічим не відрізняється від попередньої безкоштовної, хіба що наявністю освітлення. Працівник туалету відмовилася давати коментарі.

Далі кореспонденти завітали до громадського туалету на Лазарєва, 2. Туалет розташований у підвальному приміщенні, що не дуже зручно, особливо взимку. Ціна за вхід – 2 грн. І, мабуть, цей туалет є найкреативнішим з усіх, який траплявся. На вході журналістів «зустрічає» плакат «морського бризу», квіти, саморобний туалетний столик з дитячим іграшками і напис на одній з кабін «не працює». Але одна кабінка все ж таки була у робочому стані і навіть мала унітаз.

5 6

«Вдень туалетом користується десь 20 чоловік. Прибираю я сама за 23 гривні в день. Тобто якщо брудно, то піду й помию, за кожним ще й змиваю», – каже працівник туалету, називати своє ім’я вона відмовилася.

7

«На мою думку, стан громадських туалетів в нашому місті - жахливий! Перебуваючи в місті, будь-де, крім центральної частини міста важко знайти навіть платний туалет. Вони настільки в антисанітарному стані, що навіть при великому бажанні скористуватись ними нереально. Як на мене це питання має вирішуватись на рівні місцевої влади, адже навряд чи люди готові відкрито говорити на цю тему», – ділиться своєю думкою Кочерга Ольга, жителька міста.

Останній туалет, який кореспонденти знайшли на центральному стадіоні, був зачинений.

Після такої треш-екскурсії мимоволі згадуються чисті, охайні і безкоштовні (!) біотуалети, які повсюдно розміщені як у столиці Польщі Варшаві, так і в інших невеликих містах. Чомусь у країні-сусідці ці вбиральні ми не знаходили за запахом, а всередині, для зручності користувача були не лише вода і мило, а й папір та рушники.

8

У Словаччині ж узагалі вразила вбиральня однієї з кафешок, де стояв навіть дитячий горщик, а в плетеній корзині лежали серветки, жіночі гігієнічні засоби, дезодорант і навіть лак для волосся (!)

Чому ж у Черкасах досі лишається таким жахливим рівень сервісу і чи збирається новообрана місцева влада щось із цим робити – питання до кандидатів на пост міського голови. Ми, звісно, розуміємо, що за гарячими виборчими баталіями кандидатам часто не до таких «приземлених» проблем, проте варто пам’ятати, що «обличчя» міста, його комфортність та зручність, як для містян, так і для туристів, складається з таких, на перший погляд непомітних дрібниць.

Поділитись

Коментарі

Вгору