Андрій Стріхарський розповів про результати пленарного засідання, звернення до ООН та виступ прем’єр-міністра Канади у ВР

16 червня 2023, 20:25

10 червня Парламент звернувся до ООН, парламентів та урядів її держав-членів, міжнародних організацій та їх парламентських асамблей у зв’язку з черговим актом тероризму російської федерації — підривом Каховської ГЕС.

Про це повідомив народний депутат України Андрій Стріхарський.

“Цей жахливий злочин безумовно має бути засуджений всім цивілізованим світом. Ми бачимо тверду підтримку наших партнерів і розуміння, хто це накоїв і яку відповідальність має понести”, — зазначив Андрій Стріхарський.

Також він розповів про хід пленарного засідання Верховної Ради та декілька ухвалених законопроєктів.

Передбачено надання військовим відпустки 30 днів (плюс 10 днів за сімейними обставинами та з інших поважних причин). Надається вона частинами тричі на рік. Але за умови одночасної відсутності не більше 30% загальної чисельності військовослужбовців (№ 9378).

Встановлено заборону на здійснення маніпулювань, впливів або спроб маніпулювань на оптових енергетичних ринках (№ 5322).

Передбачено право на реструктуризацію кредитів ВПО, єдиним джерелом доходу яких є державна й соціальна матеріальна допомога. Тепер вони мають погасити відсотки за кредитом протягом півроку після завершення війни (№ 9051).

Розв'язано питання нарахування надмірних і непропорційно великих процентів за споживчі кредити для осіб, які проживають на територіях, на яких ведуться або велися бойові дії, на тимчасово окупованих територіях, або покинули місця проживання на таких територіях (№ 9052).

“Продовжуємо опрацьовувати питання економічної безпеки задля зміцнення держави. Це ще один фронт роботи законодавчої гілки влади, який спрямований на захист наших громадян”, — додав народний депутат.

В цей день у Парламенті виступив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо. Він підкреслив, що Канада продовжуватиме стояти пліч-о-пліч з Україною так довго і так міцно, наскільки це буде потрібно та нагадав, що Канада підготувала 36 тисяч українських військових, а з початку російського вторгнення надала Україні 8 млрд доларів, з яких 1 млрд був призначений на військову допомогу. Також Канада запропонувала понад 2 млрд доларів позики на підтримку українського відновлення і відбудови. А під час виступу Джастіна Трюдо оголосив, що його країна надасть 500 млн доларів нового фінансування на військову допомогу.

“Виступ прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо з трибуни Верховної ради декілька разів переривався оплесками. Канада залишається одним з найміцніших союзників та партнерів України. Дякуємо канадському народу за підтримку” — додав Андрій Стріхарський.

Партнерський матеріал

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору