Анатолій Бондаренко: «Пропоную в наступному році кожній школі з бюджету розвитку виділити по 1 мільйону гривень»

02 грудня 2019, 10:01

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко зустрівся з директорами освітніх закладів Черкас задля спільного обговорення бюджету на наступний різ із урахуванням потреб і проблем освітян, дошкільнят, учнів та їхніх батьків.

- Сьогодні, коли йде активне обговорення формування міського бюджету на 2020 рік, для мене як для міського Черкас важливо почути вас, керівників освітніх, культурних і спортивних закладів нашого міста. Ми по можливості будемо враховувати ваші побажання та потреби, однак перед тим хочу донести до відома громади, щоб бюджет розвитку на наступний рік буде значно менший, ніж цього року – 450 мільйонів гривень. Із них близько півтори сотні мільйонів потрібно буде заплатити за перехідні об’єкти, як, приміром, ремонт Сумгаїтської, Героїв Дніпра тощо. Крім того, в наступному році держава недодає нам медичну субвенцію розміром 20 мільйонів гривень – на перший квартал 2020-го і ще по 21 мільйону гривень щомісяця. Залишити медиків без заробітної плати ми звісно не можемо, тому ще близько 180 мільйонів гривень із бюджету розвитку піде на медичну галузь. Відтак прошу вас, освітян, поставитися до ситуації, яка склалася на місцях із бюджетом на наступний рік, із розумінням і кожну копійку бюджетних коштів витрачати раціонально. Перше, що б я просив врахувати: не робіть, будь ласка, двори, якщо тече дах, не купуйте дорогі меблі, якщо ремонту потребує каналізація чи санвузли. Витрачайте кошти насамперед на ті об’єкти, які не завершені, а потім на ті, які потребують фінансування в першу чергу. Тому моя пропозиція звучить наступним чином. Щоб розподіл коштів між освітянськими закладами був справедливим і не лунали нарікання на те, що та чи інша школа або садочок у пріоритеті, пропоную кожній школі в наступному році з бюджету розвитку виділити по 1 мільйону гривень, а садочкам, спортивним і культурним закладам – по 500 тисяч гривень. Але на разі – це лише моя пропозиція до обговорення, - звернувся до керівників освітніх закладів Черкас Анатолій Бондаренко.

Пропозицію міського голови щодо такого розподілу бюджетних коштів освітяни сприйняли не однозначно. Більшість директорів шкіл схиляються до думки про те, що кошти потрібно розподіляти залежно від кількості учнів та кількості приміщень, які знаходяться на балансі навчальних закладів.

Від директорів дитячих садочків прозвучала пропозиція враховувати ще й ту кількість робіт, яку раніше виконали в тому чи іншому освітньому закладі. Тобто в першу чергу фінансувати ті заклади, де робіт було здійснено найменше.

Дискусійним виявилося і питання участі дошкільних навчальних закладів і шкіл у громадському бюджеті. Адже, на думку, освітян, більше шансів виграти має той заклад, де більше учнів, а відповідно і батьків. За словами депутата Черкаської міської ради від «Батьківщини» Романа Дісканта, сама ідея громадського бюджету втілюється нині не зовсім так, як планувалося від початку. Тому влада переглядатиме і можливо змінити підхід, умови та форму програми «Громадський бюджет». 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору