Абрикоси, черешні і дуби – лісівники Черкащини розповіли, що назбирали цього року

02 грудня 2019, 09:34

Лісівники Черкащини нині вже на завершальному етапі зі збору урожаю лісового насіння листяних порід. Наразі лісові господарства області заготовили 61 тонну жолудя та горіха чорного, що цілком достатньо для забезпечення власних потреб.

У лісгоспах зібрано 44 тонни жолудя, з них 37 тонн жолудя дуба звичайного та 7 тонн жолудя дуба червоного. За словами лісівників, цьогоріч досить високий урожай, проте якість насіння низька, це пов’язано з посушливим та жарким літом, саме тому доводилося ретельно відбирати життєздатні плоди дуба. Також у держлісгоспах області зібрали 17 тонн насіння горіха чорного, який добре зростає в наших кліматичних умовах та має цінну деревину.

Окрім того, державні лісогосподарські підприємства області заготовили насіння супутніх деревних та чагарникових порід. Наразі зібрали: абрикоси – 269 кг, лісової черешні – 85 кг, липи – 80 кг, аличі – 17 кг, ясена звичайного – 15 кг, акації жовтої – 8 кг та інших.

«Нині виникає необхідність введення більшої кількості супутніх деревних та чагарникових порід, а пов’язано це, перш за все, з кліматичними змінами та підвищенням середньорічної температури повітря. Саме тому держлісгоспи області експериментують із вирощуванням супутніх порід та створюють змішані лісові культури. А це сприятиме зростанню біологічно стійких, високопродуктивних деревостанів», – говорить головний спеціаліст відділу лісового господарства управління Станіслав Левицький.

Протягом зими насіння зберігатиметься у відповідних умовах, а навесні буде висіяне в лісових розсадниках та використане при створенні лісових культур.

За інформацією Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору