Упродовж 5 місяців, із червня до жовтня, професійні актори навчатимуть учасників театру-студії "Рампа" своєї майстерності й разом зіграють виставу, повідомляють у комунальному закладі.
"Рампа" утворилася ще в 2011 році завдяки ГО "Спілка батьків молоді з інвалідністю "Перспектива", як один із напрямів арттерапії. Відтоді вихованці повсякчас прагнуть вдосконалювати акторську майстерність, тож організація спільно з працівниками Черкаського театру Шевченка запроваджує спільний проєкт «Митцем може стати кожен, кому є що сказати суспільству».
Днями відбулася перша зустріч вихованців театр-студії з кураторами, які проводитимуть заняття та готуватимуть їх до прем’єри. Головний режисер театру Станіслав Садаклієв вчитиме учасників акторської майстерності, артист балету Руслан Лисінський – пластики, а солістка Черкаської філармонії Олена Лютаревич-Марченко спільно з диригенткою театру Оленою Бєлкіною покращуватимуть вокальні навички учасників.
- Коли Олена Гавриш запропонувала мені й колегам долучитися до проєкту, звісно ми зацікавились. Директор театру Руслан Паскалов охоче підтримав ініціативу, тож вирішили втілювати спільний проєкт уже зараз. Майбутній фінал нашої роботи передбачає виставу на сцені Черкаського театру Шевченка. До цього ми йтимемо протягом п’яти місяців – із червня до жовтня. Вистава триватиме 40-45 хвилин. Щодо вибору матеріалу, то цікаво було б створити п’єсу разом із акторами «Рампи», аби розкрити тему, що їх хвилює, – розповів головний режисер Станіслав Садаклієв.
Театральна студія «Рампа» втілює мініатюри, вистави та інтермедії. До війни актори два роки поспіль брали участь в інклюзивному фестивалі, що тривав у Львові. Молодь обмінювалася досвідом з колегами, які представляли інші міста під час заходу, однак не мали нагоди поспілкуватися з професіоналами.
- Дотепер ми співпрацювали з черкаськими акторами, приходили до театру на перегляд вистав, долучалися до мистецьких акцій. Та саме цей проєкт надасть можливість безпосередньо «включитися» в акторську справу молоді з інвалідністю та їхнім батькам. Це велика честь для нас. Важливо й те, що учасники можуть сягнути професійного рівня, адже їхніми наставниками стануть досвідчені фахівці, які роблять цікаві речі в театральній сфері, – зазначила керівниця проєкту, мама однієї з вихованок театральної студії Ліана Деркач.
- Я в захваті, бо це продовження нашої театральної школи. Мені було б надзвичайно цікаво попрацювати з професійними акторами, а ще покращити дикцію і навіть навчитися правильно дихати. Дуже чекаю того моменту, коли зможу взяти участь у фінальному продукті, – поділилася враженнями учасниця проєкту Аня.
За інформацією пресслужби Черкаської облради
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram